فرمانده سابق گردان‌های عزالدین القسام با اعلام اینكه اعتصاب غذا كرده است، تاكید كرد كه تا برآورده شدن خواسته‌هایش به اعتصاب غذا پایان نخواهد داد، حتی اگر جانش را در این راه از دست بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه الجزیره، عبدالله البرغوثی، فرمانده سابق گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) كه در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی است در اولین نامه خود از زمان اسارتش اعلام كرد، از ۱۲ آوریل اعتصاب غذا كرده و تا محقق شدن خواسته‌هایش مبنی بر خروج از زندان انفرادی و دیدار با والدینش به اعتصاب غذای خود پایان نخواهد داد.

البرغوثی در این نامه كه اولین نامه وی از سال ۲۰۰۳ یعنی از زمان بازداشتش تاكنون است، تاكید كرد: این اولین نامه من از زمان بازداشتم به شماست. من ۱۰ سال است كه در سلول انفرادی مكانی كه دست كم از یك قبر ندارد، به سر می‌برم.

وی ادامه داد: با توكل به خدا تصمیم گرفتم اعتصاب غذا كنم و تا زمانی كه خواسته‌های من كه اول خروج از زندان انفرادی و دوم دیدار پدر و مادرم است از این اعتصاب غذا عقب‌نشینی نخواهم كرد و هیچ گاه در تصمیم من خللی ایجاد نخواهد شد.

البرغوثی در این نامه ادامه می‌دهد: خدا را گواه می‌گیرم كه از تصمیم خود عقب‌نشینی نمی‌كنم حتی اگر زندگی‌ام را در این راه از دست بدهم.

فرمانده سابق گردان‌های عزالدین القسام با انتقاد از دولت اردن آورده است كه این كشور تلاش‌های لازم برای رسیدگی به وضعیت وی را انجام نداده و از زمان بازداشتش تاكنون یك بار سفیر اردن به دیدار وی آمده و تاكنون نیز سفارت اردن در سرزمین‌های اشغالی تلاشی برای دیدار خانواده البرغوثی از وی نكرده است.

عبدالله البرغوثی سال ۲۰۰۳ توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و به اتهام قتل ۶۷ اسرائیلی به ۶۷ بار حبس ابد محكوم شد كه با این حكم بیشترین حكم زندان را در میان اسیران فلسطینی به خود اختصاص داده است.