یک پایگاه خبری اعلام کرد، اسنادی وجود دارد که نشان‌دهنده همکاری عربستان، قطر و ترکیه با اسرائیل برای آموزش افراد مسلح در ترکیه علیه سوریه است.

به گزارش پایگاه خبری هفته‌نامه المنار، اسناد و مدارکی وجود دارد که هماهنگی کامل و روزافزون عربستان، قطر و ترکیه با رژیم صهیونیستی علیه سوریه و ملت آن را ثابت می‌کند.

المنار اعلام کرد که این همکاری برای افزایش عملیات تخریب، انفجار و ترور بیشتر است که این کشورها آن را از راه‌های مختلف تامین مالی می‌کنند تا سرانجام طبق طرح‌های اسرائیل برای منطقه، سوریه اشغال شود.

این گزارش‌ها و اسناد تاکید می‌کند که ده‌ها افسر بازنشسته اسرائیلی هم‌اکنون در اردوگاه‌هایی که چند ماهی است در قالب طرح ایجاد منطقه امن در مرز سوریه، در خاک ترکیه بنا شده است، مشغول آموزش افراد مسلحی است که عربستان و قطر آنان را اجیر کرده‌اند تا پس از طی آموزش به خاک سوریه اعزام و مشغول اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه مردم این کشور شوند.

این اسناد نشان می‌دهد که این اردوگاه‌ها تحت حمایت دستگاه امنیتی ترکیه و زیر نظر اسرائیل است تا عملیات ترور و انفجار و هدف گرفتن مراکز حساس و خدماتی در سوریه با هدف ایجاد رعب و وحشت و فتنه‌انگیزی و نگران کردن سران سوریه و تضعیف وحدت ارتش سوریه بخوبی انجام شود.

طبق گفته یکی از افسران اسرائیلی و یک افسر آمریکایی، اردوگاهی که این افسران بر آن نظارت می‌کنند در منطقه حرجیه در نزدیکی یکی از روستاهای‌های ترکیه در مرز سوریه است که تاکنون ۱۱۴ عنصر تروریستی را در کار با سلاح و انفجار آموزش داده‌اند.

در حالی که باراک اوباما اخیرا به تجهیز مخالفان سوریه به ابزار ارتباطی پیشرفته اذعان کرد، بر اساس این اسناد، مربیان آموزشی متخصصی از اسرائیل، فرانسه و آمریکا کار آموزش عناصر مسلح را با تجهیزات ارتباطی پیشرفته بر عهده دارند. همچنیناین عناصر به تجهیزات تصویربرداری پیشرفته و دستگاه‌های فرستنده تصاویری که خود می‌گیرند مجهیز شده‌اند تا این تصاویر از طریق رسانه‌های شریک در این توطئه منتشر و پخش شود.

این دو افسر اسرائیلی و آمریکایی که ناظر بر این روند هستند، همچنین فاش کردند که اداره مالی چند ملیتی تشکیل شده است که بر کار حمایت مالی و نیازهای اردوگاه نظارت می‌کند. این نیازها را قطر و عربستان تامین می‌کنند. این دو کشور پول سلاح و سیستم‌های پیشرفته را تامین می‌کنند و برای کشتار مردم سوریه با دست‌ودل‌بازی عمل می‌کنند.

المنار نوشت: همچنین گزارش‌ها و اسنادی که ما به آن دست یافتیم نشان می‌دهد که اسرائیل نیز یکی از تامین‌کنندگان اصلی سلاح و مواد منفجره و دیگر وسایل ارتباطی و لوزام مورد نیاز برای آموزش این عناصر در خاک ترکیه است و هیئت‌های امنیتی و نظامی عربستان و قطر نیز گاه‌گاهی به اسرائیل می‌روند. همچنانکه مسئولان این دو کشور فرماندهان امنیتی اسرائیل را در بازدید از اردوگاه‌های ترکیه همراهی می‌کنند و دولت ترکیه و دستگاه امنیتی رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه از همه این امور اطلاع کامل دارد.