معاون رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با نخست‌وزیر تركیه از وی خواست تا تلاش بیشتری برای حل‌ و فصل مشكلات سیاسی عراق انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه الجزیره، طارق الهاشمی، معاون رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر تركیه از وی و دیگر مقامات این كشور خواست تا تلاش بیشتری برای حل‌وفصل مشكلات سیاسی عراق از خود نشان دهند تا ثبات به این كشور بازگردد.

مقامات تركیه نیز در این خصوص قول مساعد دادند و اعلام كردند كه تمام تلاش خود را برای حل‌وفصل بحران سیاسی عراق به كار خواهند گرفت.

براساس این بیانیه، طارق الهاشمی كه پس از سفر به قطر و عربستان هم‌اكنون در تركیه به سر می‌برد، به احتمال زیاد پس از مذاكره با مقامات این كشور به عراق باز خواهد گشت.

از سوی دیگر مقامات عراقی، فرج الحیدری، رئیس كمیساریای عالی انتخابات این كشور را كه چندی پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، آزاد كردند.

بازداشت الحیدری واكنش‌های گسترده‌ای را در عرصه سیاسی عراق به دنبال داشت و گروه‌های سیاسی این كشور خصوصا العراقیه و ائتلاف كردستان به این اقدام دولت عراق به شدت اعتراض كردند و آن را اقدامی سیاسی نامیدند.