۱۰۰ نفر از زندانیانی که روز گذشته از زندان مرکزی ایالت "خیبرپختون‌خواه" پاکستان گریخته بودند داوطلبانه به زندان برگشته و جزئیات بیشتری از ماجرای فرار خود را بیان کردند.

به گزارش خبرنگار خبر گزاری فارس در پیشاور، پس از حمله روز گذشته طالبان به زندان مرکزی شهر "بنون" واقع در ایالت خیبرپختون‌خواه پاکستان و فراری دادن ۳۸۴ زندانی، ۱۰۰ نفر از این زندانیان داوطلبانه به زندان بازگشتند و اطلاعات بیشتری درباره این ماجرا بیان کردند.

یکی از این زندانیان که داوطلبانه به زندان بازگشته بود در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: شبه نظامیان طالبان دارای بیش از ۵۰ خودرو بودند و باهم به زبان اردو حرف می‌زدند.

وی گفت: مهاجمان طالبان که با سلاح گرم به زندان حمله کردند به اسیران دستور دادند که از زندان فرار کنند.

این زندانی افزود: ما از ترس آنان از زندان بیرون آمدیم و تا مسافتی با افراد مسلح دویدیم اما پس از مدتی از فراری‌ها جدا شده و خود را به زندان رساندیم.

در نخستین ساعات روز شنبه، بیش از ۱۰۰ شبه‌نظامی با استفاده از خمپاره و سلاح‌های سنگین به زندان شهر بنون حمله کرده و حدود ۴۰۰ زندانی را فراری دادند.

به گزارش روزنامه "داون " پاکستان، مهاجمان با مسدود کردن مسیرهای منتهی به این زندان، ۲ ساعت این محل را در محاصره خود داشتند.

گزارشات حاکی از آن است که تعدادی زندانی خطرناک در بین فراری‌ها بوده‌اند.

گروه "تحریک طالبان پاکستان" مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت و اعلام کرد که این گروه موفق شد بدون دادن تلفات، افراد خود را از این زندان آزاد کند.