با گذشت ۱۰ روز از گیرافتادن حدود ۱۴۰ سرباز ارتش پاکستان در زیر بهمن، نیروهای امداد و نجات ارتش پاکستان در تلاشند تا با حفر یک تونل ۱۳۰ متری سربازان خود را نجات دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در راولپندی، با وجود اوضاع بد جوی و ادامه بارش برف و باران در منطقه مرزی "سیاچن"، ارتش پاکستان همچنان به عملیات امداد خود برای نجات افسران و سربازان در شمال این کشور ادامه می‌دهد.

ژنرال "اطهر عباس" سخنگوی ارتش پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب گفت: ارتش قصد دارد برای نجات سربازان به سرعت کار حفاری و کاوش را در این منطقه انجام دهد و لذا ماشین آلات حفاری را به محل حادثه آورده است.

وی افزود: اگرچه تیم‌های امداد ارتش با مشکلات گوناگونی مواجه هستند اما با صبر و شکیبایی در حال کار هستند.

ژنرال عباس تصریح کرد که تیم‌های امدادی در حال حفر یک تونل ۱۳۰ متری هستند که بتوانند به کمک آن به سربازان محصور در برف برسند.

۷ آوریل (۱۹ فروردین) سال جاری ۱۳۹ افسر و سرباز ارتش پاکستان که در حال گشت‌زنی در منطقه کوهستانی سیاچن در مرز هند و پاکستان بودند بر اثر سقوط بهمن زیر برف به دام افتادند.

اگرچه ارتش پاکستان بلافاصله پس از این حادثه عملیات نجات را در این منطقه آغاز کرد اما هنوز نتوانسته به این سربازان دسترسی پیدا کند.

ارتش پاکستان اعلام کرد که دمای هوا در منطقه مذکور حدود ۴۰ درجه زیر صفر است و ادامه ریزش بهمن و بارش برف نیز کار امداد را با مشکل مواجه کرده است.

این در حالی است که تیم‌های امدادی چند کشور از جمله چین، آلمان، سوییس و آمریکا نیز در این عملیات مشارکت می‌کنند.