وكیل خانواده اسامه بن لادن اعلام كرد: پاكستان، بیوه‌ها و فرزندان‌ رهبر سابق القاعده را طی روزهای آتی و پس از سپری شدن مدت حبس آنها به جرم ورود غیرقانونی به این كشور، از پاكستان اخراج كرده و به عربستان می‌فرستد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از حمله نیروهای ویژه آمریكا به شهر ابیت‌آباد پاكستان و كشتن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده كه در ماه مه سال ۲۰۱۱ صورت گرفت، اسلام‌آباد سه تن از زنان و دو تن از كودكان وی را بازداشت كرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اوایل ماه جاری میلادی یك دادگاه پاكستانی زنان بن لادن را به اتهام اقامت و ورود غیرقانونی به ۴۵ روز حبس محكوم كرد.

حكم اخراج اعضای خانواده بن لادن پس از پایان دوران حبس آنان كه از سوم مارس سال جاری میلادی آغاز شد، اعلام شده است.

"امیر خلیل"، وكیل خانواده بن لادن گفت: احتمال می‌رود كه آنها با پایان دوران حبس كه ۱۷ آوریل است، یك روز بعد یعنی در ۱۸ آوریل از پاكستان اخراج شده و به عربستان منتقل شوند.

سه بیوه بن لادن به همراه كودكانشان از میان ۱۶ فردی بودند كه پس از حمله نیروهای آمریكایی به محل اختفای بن لادن در ابیت‌آباد توسط نیروهای امنیتی پاكستان بازداشت شدند. دو تن از بیوه‌های بن لادن ملیت عربستانی دارند و یك تن دیگر اهل یمن است.

اعضای خانواده بن لادن در منزلی در اسلام‌آباد تحت بازداشت بودند.

تحلیلگران گفته بودند، پاكستان ممكن است برای جلوگیری از بازگو كردن رویدادها و جزئیات توسط اعضای خانواده بن لادن در زمان حبس در این كشور، مدت زندان را طولانی‌تر كند.