وزیر فرهنگ دولت حماس با حمایت از مواضع ضد صهیونیستی گانتر گراس شاعر آلمانی برنده جایزه صلح نوبل از فرهیختگان و نویسندگان جهان خواست که ماهیت رژیم صهیونیستی را در آثار ادبی و فکری خود منعکس کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد مدهون، وزیر فرهنگ دولت حماس طی اظهاراتی خاطر نشان کرد: ما در راه برملا كردن دروغگویی‌های رژیم صهیونیستی و رسانه‌های دروغ پرداز آن از نویسندگان و فرهیختگان مانند گانتر گراس شاعر آلمانی برنده جایزه صلح نوبل حمایت می‌کنیم و آنچه که گراس در قصیده خود بیان کرده بود چیزهایی بود که باید گفته می‌شد و وی تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را برملا کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، قصیده ضد صهیونیستی گراس موجی از خشم و ناراحتی را در رژیم صهیونیستی به دنبال داشت و مقامات این رژیم و در راس آنها بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از این شاعر و نویسنده آلمانی انتقاد کرده بودند.

دولت اسرائیل ورود گانتر گراس به خاک فلسطین اشغالی را ممنوع نموده و وی را به فتنه انگیزی و ابراز تنفر از رژیم صهیونیستی و صهیونیست‌ها در قصیده مشهورش که "اسرائیل" را تهدیدی برای صلح جهانی خوانده و به تلاش آن برای نابودی ملت ایران اشاره کرده بود، متهم نموده است.