دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: راه‌های قانونی بسیاری وجود دارد كه دولت و مجلس می‌توانند مشكلات خود را حل و فصل كنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، محسن رضایی در حاشیه افتتاح پژوهشكده دین و سیاست در خصوص حكم تعلیق سعید مرتضوی و ریاست وی در سازمان تامین اجتماعی گفت: این مساله را باید خود دولت و مجلس حل و فصل كنند، ما امسال نیاز به وحدت داریم. همه قوا باید كمك كنند، امسال سال بسیار مهمی است و باید دست به دست هم بدهند مشكلات را حل كنند.

وی ادامه داد: به اندازه كافی در كشور راه‌های قانونی برای تعامل وجود دارد،‌ یعنی دوستان ما در دولت و مجلس از طریق راه‌های قانونی بسیاری از مشكلات خود را می‌توانند حل و فصل كنند و دلیلی ندارد این مسائل تبدیل به یك مناظره و اختلاف و تضعیف همدیگر شود.

وی درباره برگزاری مراسم روز كارگر نیز گفت: در كشور ما مانعی برای برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز وجود ندارد.

رضایی با بیان این‌كه «وزارت كشور برای اینگونه تجمعات قاعدتا بر اساس قانون و ضوابط مجوز می‌دهد و باید هم بدهد» اظهار كرد: ما باید یك پویایی و نشاط سیاسی در بین اقشار مختلف داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، رضایی همچنین در مراسم افتتاح پژوهشکده دین و سیاست ضمن تسلیت ایام شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: متأسفانه با وجود این‌که مراکز علمی زیادی در کشور وجود دارد، اما جامعه علمی نداریم بدین معنی که تا وقتی این مراکز با هم ارتباط نداشته باشند، جامعه علمی تشکیل نمی‌شود و اگر جامعه علمی به وجود آید، پیشرفت علمی کشور چند برابر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی پژوهشکده دین و سیاست گفت: برای راه‌اندازی این مرکز، تا به امروز چندماهی نمی‌گذرد که این خود نشان می‌دهد هنوز هم در کشور می‌شود اقدامات انقلابی انجام داد.

وی با بیان این‌که «قم ظرفیت ویژه‌ای برای شکل گیری این پژوهشکده دارد» ادامه داد: نیاز به پژوهشکده دین و سیاست از چندسال پیش در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد و با توجه به این‌که قم مرکز انقلاب، حوزه و علوم مذهبی است تصمیم گرفته شد که این مرکز در قم راه اندازی شود.

رضایی اظهار كرد: هدف اساسی این است که از ظرفیت علمی دانشگاه و پژوهش‌هایی که موضوع اصلی آن دین و سیاست است، استفاده کنیم و اولویت با اعضای هیأت علمی، اساتید دانشجویان، اساتید و اعضای هیأت علمی همین دانشگاه است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مقام معظم رهبری فرمودند، اصل بر این است که ما بایستی نظر شورای نگهبان را در مسائل شرعی رعایت کنیم. مصحلت اول باید زماندار باشد یعنی اگر مجمع می‌خواهد مساله‌ای را بنا به اصرار مجلس بررسی کند باید بگوید تا چه مدت، و دیگر این‌که با اکثریت نمی‌شود رأی به نظر مجلس یا شورای نگهبان داد، باید بیّن باشد یعنی بیش از ۵۰ درصد باید رأی بدهند و سوم اینکه باید مساله ضروری جامعه باشد، پس نتیجه می‌گیریم با این سه شرطی که مقام معظم رهبری فرمودند، مساله مجمع تشخیص مصلحت نظام نباید وسیله‌ای برای دور زدن دین باشد.