كاخ سفید تقاضای رئیس رژیم صهیونیستی را برای تبرئه‌ جاسوسی كه برای این رژیم كار می‌كرد، رد كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، كاخ سفید اعلام كرد كه موضع‌اش در قبال جاناتان پولارد، تحلیلگر اطلاعاتی كه به جاسوسی برای اسرائیل متهم شده بود،‌ تغییری نكرده است و رئیس جمهوری آمریكا هیچ تصمیمی برای آزاد كردن وی از زندان ندارد.

جاناتان پولارد ۴۹ ساله یك تحلیلگر غیرنظامی اطلاعاتی نیروی دریایی آمریكا بود و در دهه ۸۰ اطلاعاتی را در اختیار چند عامل اسرائیلی قرار داد. این اطلاعات به گفته مقام‌های آمریكا جزو اسناد محرمانه بوده و پلارد به دلیل افشای این اطلاعات به حبس ابد محكوم شد.

شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی نامه‌ای شخصی به باراك اوباما، رئیس جمهوری آمریكا ارسال كرد كه در آن از اوباما خواسته شده امكان تبرئه جاناتان پولارد را با توجه به وضعیت جسمی نامناسب وی مورد بررسی قرار دهد.

پرز عنوان تاكید كرده كه با توجه به وضعیت جسمی نامناسب پولارد نگرانی‌های بسیاری از سوی خانواده‌اش و سایر یهودی‌ها درباره وی وجود دارد.

تقاضای رئیس رژیم صهیونیستی یك سال پس از آن مطرح می‌شود كه بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر این رژیم درخواست مشابه‌ای را مطرح كرد.

نتانیاهو در ژانویه سال ۲۰۱۱ نامه‌ای را از سوی مقام‌های اسرائیل به رئیس جمهوری آمریكا فرستاد كه در آن آزادی این جاسوس یهودی به عنوان خواسته مقام‌های اسرائیل مطرح شده بود.

نتانیاهو از زمان دستگیری پولارد ملاقات‌های متعددی با اوباما داشته و در این ملاقات‌ها این مساله را مطرح كرده است، حال آنكه واشنگتن تاكنون واكنش مثبتی نسبت به این خواسته اسرائیلی‌ها از خود نشان نداده است.