اتحادیه ملی معلمان انگلیس با حمایت از رای‌گیری از معلمان این کشور برای برگزاری اعتصاب سراسری، اعلام کرد در صورت تغییر نحوه پرداخت دستمزد و تسهیلات، معلمان این کشور اعتصاب خواهند کرد.

به گزارش فارس به نقل از گاردین، اتحادیه معلمان انگلیس تصمیم گرفته است در اعتراض به تغییر نحوه پرداخت دستمزد و تسهیلات معلمان از پرداخت کشوری به پرداخت محلی، اعتصاب سراسری برگزار کنند. این اتحادیه با انجام رای‌گیری از معلمان از موافقت آن‌ها با برگزاری اعتصاب خبر داد.

در همین‌حال "مایکل گاو" وزیر آموزش انگلیس خواستار اجرای بازبینی قانون پرداخت معلمین شده است که براساس آن قرار است میزان دستمزد و تسهیلات با نحوه عملکرد معلمان هماهنگ شود.

اتحادیه معلمان در کنفرانس سالانه خود با حمایت تلویحی از رای‌گیری برای برگزاری اعتصاب سراسری در صورت ادامه تلاش دولت برای اجرای طرح "پرداخت شناور" معلمان، این طرح را ادامه حرکت در مسیر چندپاره شدن نظام آموزشی و خصوصی‌سازی نظام آموزش دولتی عنوان کرده است.

اعضای اتحادیه با اعلام خشم خود از سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت نسبت خدمات و مشاغل عمومی و دولتی خواستار بسیج تمام اتحادیه‌ها برای سرنگون کردن دولت "دیکتاتور" تا پیش از سال ۲۰۱۵ شدند.

"ادی ریتسون" یکی از هیئت رئیسه اتحادیه‌ معلمان گفت که پیشرفت معلمان باید براساس شایستگی‌های آن‌ها باشد و نظام پرداخت نیز باید به نحوی باشد که آن‌ها را به پیشرفت در کارشان تشویق کند.

در همین حال "دنی الکساندر" معاون وزیر خزانه‌داری انگلیس هدف از اجرای اصلاح در نظام پرداخت معلمان را "هموار کردن شرایط پرداخت دستمزد برای تمام مدیران" عنوان کرده است.

یکی دیگر از اعضای اتحادیه معلمان اظهار داشت: دولت کنونی انگلیس استراتژی معینی برای کاهش دستمزدها و تسهیلات برای چند پاره کردن نظام آموزشی دارد. ما نیز برای دفاع از معلمان و دانش‌آموزانی که در این مدارس تحصیل می‌کنند نیاز به یک استراتژی داریم.

تونی دولینگ از دیگر اعضای اتحادیه معلمان گفت: ما در کشوری تحت حاکمیت دیکتاتوری حزب محافظه‌کار زندگی می‌کنیم که به وزیر آموزش خود اختیار تام داده است تا هرکاری که می‌خواهد با نظام آموزشی کشور انجام دهد.

وی افزود: ما نمی‌توانیم تا سال ۲۰۱۵ صبر کنیم تا از شر این دولت خلاص شویم. تا آن زمان نظام آموزشی و سلامت عمومی انگلیس نابود خواهد شد. وی با اشاره به حوادث مصر در سال گذشته که منجربه سرنگونی دولت مبارک شد تصریح کرد: این‌ها درس‌هایی است که فکر می‌کنم باید به آن‌ها توجه کنیم.

وی ادامه داد: ما به اعتصابی سراسری با همراهی اتحادیه معلمان و همه معلمان کشور و اتحادیه‌های تجاری انگلیس احتیاج داریم تا شرایط پرداخت‌ها را به حالت سابق برگردانیم و تاکید کنیم که دیگر با این دولت دیکتاتوری مدارا نخواهیم کرد.