رئیس شورای عالی نظامی مصر اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری ندارد و در این انتخابات بی‌طرف است.

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، "حسین طنطاوی" طی اظهاراتی در حاشیه برگزاری مانور تاکتیکی با گلوله جنگی در غرب مصر گفت که نیروهای مسلح در قبال همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بی‌طرفانه رفتار می‌کند و از هیچ نامزد خاصی حمایت نمی‌کند.

این اظهارات طنطاوی در حالی است که برخی جریان‌های سیاسی درمصر از جمله جماعت اخوان المسلمون و شاخه سیاسی آن حزب آزادی و عدالت در بیانیه‌ای اعلام کردند که شورای عالی نیروهای مسلح مصر از "عمر سلیمان" رئیس سابق اطلاعات مصر در دوره "حسنی مبارک" حمایت می‌کند.

نامزدی عمر سلیمان در انتخابات ریاست جمهوری مصر خشم بسیاری از مردم مصر و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و حزبی این کشور را برانگیخته است.

عمر سلیمان، معاون حسنی مبارک، دیکتاتور مخلوع مصر و از افراد بسیار نزدیک و امین وی به شمار می‌آمد، بگونه‌ای که وقتی در مخمصه کناره‌گیری از قدرت در جریان انقلاب ۲۵ فوریه مردم مصر گرفتار آمد، سلیمان را به عنوان معاون خود معرفی کرد.

عمر سلیمان، رئیس سازمان اطلاعات امنیت و اطلاعات مبارک دارای روابط نزدیکی با سازمان اطلاعات و جاسوسی رژیم صهیونیستی "موساد" و سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا "سیا" بود.