وزارت کشور سوریه اعلام کرد که انتخابات پارلمانی ۷ می (۱۸ اردیبهشت) برگزار می‌شود و نزدیک به ۱۵ میلیون سوری واجد شروط رأی دادن هستند.

به گزارش فارس، سرتیپ حسن جلالی معاون وزیر کشور سوریه اعلام کرد که روند انتخابات و رأی دادن فقط با کارت شناسایی امکان‌پذیر است و نوع جوهر مورد استفاده محرمانه خواهد بود.

به گزارش رسانه‌های سوریه، جلالی با ارائه آماری در این خصوص، گفت: تعداد کسانی که می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند و تا یک روز قبل از انتخابات یعنی ۶ آوریل ۱۸ سالشان تمام می‌شود، ۱۴ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۶۴۴ نفر هستند.

این مقام وزارت کشور سوریه تصریح کرد که رای‌دهندگان فقط در سوریه خواهند بود و سوری‌های مقیم خارج از کشور نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند چون روند برگزاری، در محدود داخل سوریه است.

به گفته جلالی، ۶۹ هزار ۱۴ نفر از کُرد‌های سوریه نیز دارای کارت هویتی و شناسایی شدند در حالی که ۱۰۵ هزار ۶۳۱ نفر درخواست صدور کارت شناسایی ارائه کرده بودند.

جلالی اعلام کرد که آمار قبلی واجدان شروط رای دادن، شامل نظامیان ارتش و پلیس می‌شد اما قانون انتخابات [جدید] مانع رای دادن آنان یا نامزد شدنشان تا زمانی که در حال خدمت در یکی از مناصب خود هستند، می‌شود.

پیش از این بشار اسد در دستوری ۷ می (۱۸ اردیبهشت) را موعد برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام کرده بود.