پادشاه اردن بر حمایت از طرح سازمان ملل برای حل بحران سوریه و توقف درگیری‌ها در این کشور تاکید کرد.

به گزارش فارس، "عبدالله دوم"‌ شاه اردن در جریان دیدار دیروز خود با هیئتی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست "توم برایس" و "پاتریک میهان"، دو نماینده آمریکایی بر مسئولیت جامعه بین‌المللی برای ایجاد راه برون‌رفت سوریه از بحران کنونی تاکید کرد.

وی تصریح کرد دولت اردن از ماموریت "کوفی عنان"، فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، آتش‌بس و توقف خشونت‌ها حمایت می‌کند.

عبدالله دوم همچنین خواستار حمایت جامعه بین‌المللی از پیشبرد روند سازش و حل مناقشه فلسطینیان با رژیم صهیونیستی شد و گفت: باید راه حل عادلانه و فراگیری برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ و زندگی با صلح و امنیت فلسطینیان در کنار اسرائیل فراهم شود.

در بیانیه دفتر پادشاهی اردن آمده است پادشاه اردن قضیه فلسطین را دلیل اصلی مناقشه خاورمیانه خواند و بر اهمیت ادامه کار واشنگتن برای حمایت از دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در بازگشتن به پای میز مذاکره و بررسی مسائل مربوط به وضعیت نهایی تاکید کرد.

پادشاه اردن همچنین گفت که بهار عربی فضای مناسب برای پیشبرد روند اصلاح و توسعه در اردن به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی فراهم آورد.