نامزد اخوان‌المسلمین مصر در انتخابات ریاست جمهوری این كشور كاندیداتوری عمر سلیمان در این انتخابات را اهانت به ملت مصر دانسته و عنوان داشت كه در صورت پیروزی سلیمان انقلاب دومی در كشور به وقوع می‌پیوندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رادیو سوای آمریكا، خیرت الشاطر، كاندیدای اخوان‌المسلمین مصر در انتخابات ریاست جمهوری این كشور عنوان داشت: نامزدی عمر سلیمان، رئیس سازمان اطلاعات نظام مبارك در انتخابات ریاست جمهوری اهانت به انقلاب این كشور است.

وی در ادامه افزود: چنانچه عمر سلیمان در این روند موفق شود شاهد وقوع انقلاب دوم در مصر خواهیم بود.

الشاطر همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز در نخستین مصاحبه خود بعد از اعلام نامزدی‌اش عنوان داشت: اخوان‌المسلمین مصر نمی‌تواند درخواست دولت این كشور را از صندوق بین‌المللی پول برای گرفتن وامی به ارزش ۳/۲ میلیارد دلار تا زمان عدم استعفای دولت و عدم فراهم شدن زمینه برای مدیریت جدید هزینه كردن این پول‌ها تایید كند.

وی در ادامه افزود: من با ورود عمر سلیمان به رقابت‌های انتخاباتی مخالف هستم و این اقدام را اهانت به ملت مصر می‌دانم چرا كه عمر سلیمان یكی از مسئولان ارشد نظام مبارك و فرد مورد اطمینان حسنی مبارك بود.

الشاطر همچنین عنوان داشت: تنها در صورتی كه در انتخابات تقلب شود عمر سلیمان پیروز خواهد شد و در این صورت انقلاب دیگری در كشور روی خواهد داد.

روند نام‌نویسی نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری مصر روز یكشنبه به پایان رسید و كمیته انتخاباتی این كشور اعلام كرد كه تعداد نامزدها برای مشاركت در این انتخابات به ۲۳ تن كه برجسته‌ترین آنها اسلام‌گرایان و سیاست‌مداران دوره مبارك هستند، رسیده است.

از سوی دیگر، اخوان‌المسلمین مصر محمد مرسی، رئیس حزب آزادی وعدالت وابسته به اخوان‌المسلمین را به عنوان نامزد ذخیره خود در صورتی كه الشاطر نتواند به هر دلیلی در انتخابات مشاركت كند، معرفی كرد.