صدها هزار تن از مردم سوریه به مناسبت شصت‌ و پنجمین سالروز تاسیس حزب حاكم بر ضرورت حمایت از ارتش و ایستادن در برابر توطئه‌ها علیه كشورشان تاكید كردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، صدها هزار تن از سوری‌‌ها با حضور در میدان‌های استان‌های مختلف این كشور شصت و پنجمین سالروز تاسیس حزب سوسیالیستی بعث عربی (حزب حاكم) را جشن گرفتند.

مردم سوریه در این مراسم بر ضرورت محافظت از وحدت ملی خود و هماهنگی میان ارتش و رهبران سوریه برای رویارویی با توطئه‌ها علیه این كشور تاكید كردند.

آنها همچنین مخالفت خود را با مداخله بیگانگان در امور داخلی سوریه اعلام كرده و تاكید كردند كه از برنامه‌های اصلاحاتی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه حمایت می‌كنند.

ده‌ها هزار تن از ساكنان دمشق با حضور در میدان السبعه پرچم‌های كشورشان و تصاویر بشار اسد و همچنین پرچم فلسطین را به دست گرفتند و شعارهایی در حمایت از رئیس‌جمهوری كشورشان سر دادند.

آنها همچنین اعلام كردند كه همچنان "مساله اصلی آنها فلسطین و قدس اشغالی" است.

مردم سوریه با حضور در خیابان‌ها اعلام كردند كه در برابر تمام اشغالگرانی كه كشورشان را هدف قرار می‌دهند، می‌ایستند و از ارتش سوریه حمایت می‌كنند.

خبرگزاری "سانا" همچنین گزارش داد: مردم سوریه قسم یاد كردند كه امت عربی متحد باقی خواهد ماند و آنها به سرزمین و قانون خود احترام می‌گذارند.