رهبر كره‌شمالی روسای برنامه هسته‌ای و موشكی ارشد كشورش را ترفیع رتبه بخشید و آنها را وارد "حلقه نزدیكان" خود كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی میل، دیپلمات‌ها و كارشناسان اطلاعاتی معتقدند ترفیع رتبه این مقامات و رسیدن آنها به پست‌های ارشد نظامی نشانه آن است كه كیم جونگ اون رهبر كره‌شمالی به دنبال استفاده از سیاست تندروی است؛ همان سیاستی كه توسط پدر مرحومش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حالی كه كره‌شمالی اعلام كرده قصد دارد در اواسط ماه آوریل یك موشك دوربرد را برای قرار دادن ماهواره در مدار زمین پرتاب كند. مقامات هسته‌‌ای و موشكی این كشور ارتقای درجه یافتند.

ژاپن و كره‌جنوبی همزمان با اعلام كره‌شمالی مبنی بر پرتاب موشك دوربرد، نیروهای خود را به حالت آ‌ماده باش كامل درآورده‌اند. هر دو كشور تهدید كردند در صورت نزدیك شدن موشك به حریم هوایی آنها به سمت آن شلیك خواهند كرد.

كره شمالی نیز هشدار داد در صورت هرگونه اقدام تحریك آمیز از سوی ژاپن و كره جنوبی این اقدام را با "تنبیهی بی‌رحمانه" پاسخ خواهد داد.

برنامه پرتاب موشك از سوی كره شمالی باعث فسخ شدن قرارداد كمك‌های غذایی آمریكا به میلیون‌ها گرسنه در كره شمالی شده است.

كره شمالی اعلام كرده در فاصله ۱۲ تا ۱۶ آوریل موشك دوربرد خود را پرتاب خواهد كرد.آمریكا، ژاپن و كره‌جنوبی اعلام كرده‌اند كه این پرتاب، آزمایش موشك‌های بالستیك كره‌شمالی است و اعلام این كشور مبنی بر ارسال ماهواره به مدار زمین پوششی برای انجام این آزمایش است.