رهبر حوثی‌های یمن تاكید كرد كه حزب الاصلاح با حمایت مالی و نظامی سازمان اطلاعات عربستان حملاتی را علیه حوثی‌ها در مناطق مرزی انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در بیانیه عبدالملك الحوثی، رهبر حوثی‌های یمن آمده است: حزب الاصلاح یمن حملاتی را علیه حوثی‌ها در استان حجه انجام می‌دهد.

وی در ادامه افزود: این حزب از سوی سازمان اطلاعات عربستان حمایت مالی و نظامی می‌شود و در این روند سازمان اطلاعات آمریكا نیز دست دارد تا آشوب و جنگ‌های داخلی به راه بیندازد.

عبدالملك الحوثی همچنین عنوان داشت: آمریكا می‌خواهد با ایجاد این تنش‌‌ها علیه كشور توطئه چینی كند و از نظر سیاسی و نظامی كنترل كشور را به دست بگیرد.

وی در ادامه افزود: اعضای شبه نظامی حزب الاصلاح نشست‌های زیادی در منطقه شمال غرب یمن با مسئولان عربستانی برگزار كرده‌اند.

الحوثی همچنین عنوان داشت: این شبه نظامیان با استفاده از سلاح‌های سنگین و سبك بدون هیچ دلیلی و تنها برای اجرای برنامه‌های بیگانگان به حوثی‌ها حمله می‌كنند.

وی در ادامه مسئولیت كامل نقض اصول مربوط به صلح موجود را متوجه حزب الاصلاح دانست و از آنها خواست در رفتار خود تجدیدنظر كنند.

حوثی‌های یمن و حزب الاصلاح طی ماه‌های گذشته توافقنامه‌های مختلفی را برای تحقق صلح میان دو طرف امضا كردند.