منابع آگاه حزب كارگران كردستان تركیه (پ.ك.ك) از تلاش‌های دولت تركیه برای آغاز گسترده‌ترین عملیات نظامی علیه این حزب خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، منابع آگاه در حزب كارگران كردستان تركیه (پ.ك.ك) عنوان داشتند، اتاق عملیات این حزب به اعضای خود در خاورمیانه و سراسر جهان اعلام كرده كه دولت تركیه به صورت بی‌سابقه‌ای در حال آمادگی برای انجام عملیات نظامی علیه منطقه كوه‌های قندیل است.

این منابع همچنین تاكید كردند: این منطقه محل تجمع نیروهای پ.ك.ك به شمار می‌آید و گفته می‌شود كه زمان حمله نیروهای تركیه علیه پ.ك.ك آغاز ماه ژوئن خواهد بود.

منابع حزب كارگران كردستان تركیه همچنین خاطرنشان كردند: قرار است تركیه ده‌ها هزار تن از سربازهای خود را در حملات زمینی برای ورود به منطقه قندیل وارد عمل كند و قبل از این حمله حملاتی هوایی علیه این منطقه انجام خواهد داد.

آنها در ادامه افزودند: حمله پیش‌بینی شده تركیه بزرگ‌ترین و گسترده‌‌ترین حمله در تاریخ درگیری‌های دولت تركیه با كردها خواهد بود.

براساس اطلاعات منتشر شده دولت تركیه قصد دارد تا به صورت كامل مساله حزب كارگران كردستان تركیه و منطقه قتدیل را حل و فصل كند.

منابع كردی همچنین اعلام كردند كه تركیه قصد دارد قبل از آغاز حملات نظامی خود اقدامات دیپلماتیك گسترده‌ای را در كشورهای منطقه و سراسر جهان با هدف زمینه‌سازی برای این حملات آغاز كند.

آن‌ها همچنین عنوان داشتند: تركیه از كشورهای اروپایی خواسته است تا منابع مالی پ.ك.ك در اروپا را از بین ببرند و فعالان كرد را دستگیر كنند.

تركیه به اروپایی‌ها اعلام كرده است، در صورتی كه این كشورها آنكارا را در حل و فصل مساله كردها یاری كنند آنها نیز به كشورهای اروپایی در حل و فصل پرونده سوریه كمك می‌كنند.

تركیه در راستای تلاش‌های دیپلماتیكش قرار است با گروه مسعود بارزانی، رئیس منطقه كردستان عراق كه متعهد شده تا به صورت محرمانه با این كشور همكاری كند، رایزنی‌هایی داشته باشد.

برخی معتقدند كه ارتش تركیه در این مبارزه پیروز نخواهد بود چرا كه ساختار جغرافیایی منطقه به نفع پ.ك.ك است.