در حالی كه هزاران تن از یمنی‌ها با برگزاری تظاهراتی محاكمه علی عبدالله صالح را خواستار شدند، یك منبع یمنی از موافقت دولت امارات با اقامت دائمی رئیس‌جمهور سابق یمن در این كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه یمنی "اخبار الیوم"، یك منبع دیپلمات یمنی عنوان داشت: امارات با پذیرفتن علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق یمن و میزبانی وی موافقت كرده است.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس عبدالله صالح می‌تواند طی دوره انتقالی كه دو سال به طول می‌انجامد و یا حتی به صورت دائم در امارات اقامت كند.

این منبع دیپلمات همچنین تاكید كرد: غربی‌ها معتقدند كه این اقدام امارات می‌تواند به راضی كردن علی عبدالله صالح برای ترك قدرت و ریاست حزب حاكم و ترك یمن كمك كند.

وی در ادامه افزود: آمریكا و عربستان طی روزهای گذشته تلاشهای زیادی را در این زمینه انجام دادند.

از سوی دیگر صدها هزار تن از یمنی‌ها و انقلابیون این كشور با حضور در بیش از ۳۰ میدان در سراسر كشور در تظاهرات "در برابر جنایت‌های نظام حاكم می‌ایستیم" شركت كردند.

تظاهركنندگان از عبده ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن خواستند تا كسانی را كه جزء نزدیكان علی عبدالله صالح به شمار می‌روند از پستهایشان بركنار كرده و هر چه سریعتر روند بازسازی ارتش این كشور را آغاز كند.

آنها هم‌چنین سلب مصونیت اعطا شده به علی عبدالله صالح و محاكمه وی را خواستار شدند.

این در حالی است كه منصور هادی با صدور دستوری محمد صالح الاحمر، برادر ناتنی عبدالله صالح را از پست فرماندهی نیروهای دفاع هوایی بركنار كرد و پست نازل‌تری را به وی اعطا كرد.

بر اساس این دستور چهار تن از استانداران استان‌های تعز، ابین، مارب و حجهٔ كه جزء نزدیكان عبدالله صالح به شمار ‌می‌آیند از سمت‌های خود بركنار شدند.