شیوخ عرب حوزه خلیج فارس مرکز مسئول چاپ و انتشار کتاب خاطرات حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر را واداشتند، ۳۰۰ صفحه از این کتاب را به دلیل دربرداشتن رسوایی‌های آنان حذف کند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری یمن پرس، شیوخ عرب حاشیه جنوبی خلیج فارس مرکز چاپ و انتشارات انگلیسی که امتیاز انتشار خاطرات "حسنی مبارک"، رئیس جمهور مخلوع مصر را در اختیار دارد، واداشتند ۳۰۰ صفحه از این کتاب را حذف کند.

منابع آگاه تاکید می‌کنند، علت اصلی تاکید شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس بر حذف این ۳۰۰ صفحه دربرداشتن مطالبی است که انتشار آن رسوایی‌ بزرگی برای آنان و خانواده‌ها و بستگان آنها تلقی خواهد شد.

به همین دلیل مرکز چاپ و انتشارات "کانن گیت" تحت فشار شیوخ و رهبران عرب اقدام به حذف ۳۰۰ صفحه از کتاب خاطرات حسنی مبارک به دلیل دربرداشتن اطلاعات خطرناک علیه این شیوخ و رهبران کرد.

روزنامه مصری "روز الیوسف" نیز در این‌باره نوشت: پس از آن این مرکز چاپ و انتشارات انگلیسی اقدام به فروش امتیاز چاپ خاطرات حسنی مبارک به یک مرکز چاپ و انتشارات استرالیایی به نام "اچ سی" به ارزش ۱۵ میلیون دلار و واگذاری تمام امتیاز حق چاپ و نشر این اثر به آن کرد.

این درحالی است که مرکز انتشارات کانن گیت پس از درز بسیاری از بخش‌های این کتاب به روزنامه‌ها و پایگاه‌های خبری عربی و خارجی شکوائیه‌ای به اتاق بازرگانی انگلیس ارائه داد، اما اتاق بازرگانی انگلیس تاکید کرد که این اقدام در قاهره صورت گرفته است.

از سوی دیگر درز مطالب مندرج در این کتاب به بیرون، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را واداشت تا با تحت فشار قرار دادن مرکز چاپ و نشر کانن گیت نسخه‌ای از آن کتاب را جهت دریافت میزان افشاگری‌های آن درخواست کنند.