تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه «كلورادو» از كشف حجم زیادی از اسیدهای چرب در خون مار «پیتون» خبر داده كه رشد قلب سالم را بهبود می‌بخشد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لزلی لینواند و تیم تحقیقاتی وی، یك روز پس از افزایش غذای مارهای پیتون برمه‌یی تا میزان ۵۰ برابر موفق به كشف حجم زیادی از تری‌گلیسیرید كه ماده تشکیل‌دهنده اصلی چربی و روغن‌های طبیعی است، در خون این مارها شدند.

با وجود حجم عظیم اسیدهای چرب در جریان خون مار پیتون، هیچ شاهدی از رسوب چربی در قلب وجود نداشته و دانشمندان حتی با افزایش فعالیت یك آنزیم حیاتی شناخته شده در محافظت از قلب در برابر آسیب مواجه شدند.

این محققان پس از شناسایی تركیب شیمیایی پلاسمای خون مارهای پیتون تغذیه شده به تزریق پلاسمای خون آنها یا یك تركیب اسید چرب بازسازی شده با ساختار تقلیدی این پلاسما، به مارهای تغذیه نشده پرداختند. در هر دو مورد این مارها به نمایش رشد افزایش‌یافته قلب و نشانه‌هایی از سلامت قلبی پرداختند.

این تیم در گام بعدی به تزریق این ماده به موش پرداخته و با نتیجه مشابه روبرو شدند.

پژوهشگران اكنون در حال بررسی مكانیزم مولكولی این فرآیند هستند تا از آن برای درمان‌های جدید در تقویت شرایط بیماری‌های قلبی در انسانها استفاده كنند.

تحقیقات قبلی نشان داده بودند كه حجم قلب مارهای پیتون برمه‌یی از قابلیت رشد تا ۴۰ درصد در ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از خوردن میزان زیاد غذا برخوردار بوده و این متابولیسم سریعا پس از هضم غذا می‌تواند تا ۵۰ برابر افزایش یابد.

به گفته لینواند كه متخصص بیماریهای قلبی ژنتیكی از جمله کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک به عنوان یكی از دلایل اصلی مرگ ناگهانی ورزشكاران جوان است، رشد قلب از گونه‌های خوب و بد برخوردار است. در حالی كه بیماری‌های قلبی منجر به ضخیمتر شدن عضلات قلب و كاهش اندازه حفره‌های آن و عملكرد قلبی در پی سخت‌تر كاركردن این اندام برای پمپاژ خون می‌شوند، بزرگتر شدن قلب در اثر ورزش از مزایایی برخوردار است.

از آنجایی كه برخی افراد به دلیل بیماریهای قلبی قادر به انجام ورزش برای دستیابی به این مزیت نیستند، دانشمندان در پی ایجاد درمانی برای بهبود رشد مفید سلولهای قلبی هستند.