فیلم مستندی درباره‌ی علی باباچاهی ساخته شد.

به گفته‌ی وحید علیزاده رزازی، كارگردان مستند «این قیافه‌ی مشکوک»، این فیلم درباره‌ی شعر و حیات شعری شاعر معاصر، علی باباچاهی، ساخته شده است.

او افزود: در این مستند پُرتره که به صورت مستقل تهیه و تولید شده، به جنبه‌های گوناگون حیات شعری باباچاهی در طی ۵۰ سال حضور فعال و پیشتازش در عرصه‌ی شعر جدی ایران پرداخته شده است.

علیزاده همچنین گفت: در این مستند با آرا و دیدگاه‌های افرادی همچون: هوشنگ چالنگی، محمد محمدعلی، محمد قائد، مسعود بهنود، مدیا کاشیگر، احمد پوری، فتح‌الله بی‌نیاز، فرخنده حاجی‌زاده، بهزاد خواجات، رضا عامری، اردشیر رستمی، علی عبداللهی، علیرضا مجابی و بابک صحرانورد درباره‌ی زوایای گوناگون شعری و شخصیتی علی‌ باباچاهی آشنا می‌شویم.

کارگردان مستند «این قیافه‌ی مشکوک» عنوان كرد: در این فیلم ۹۰دقیقه‌یی تلاش كردیم از قالب‌های رایج و مرسوم فیلم‌هایی از این دست تا حد امکان پرهیز کنیم و با ایجاد تنوع در فرم تصاویر، نورپردازی و همچنین خلق ایده‌ها و فضاهایی متناسب با احوال‌ شخصیت‌محور فیلم، به بار سینمایی اثر در کنار جنبه‌های ادبی و شناخت‌نامه‌یی آن نیز بیفزاییم. به عبارت دیگر، سعی کرده‌ایم تا وضعیت دیگری از شعر و شخصیت «شاعرِ وضعیت دیگر» را در تصویری تمام‌نما به مخاطب عرضه کنیم.

او همچنین درباره‌ی حضور چهره‌های ادبی و هنری در فیلم، گفت: از ابتدا فهرست بلندبالایی از افراد مرتبط با حال وهوای شاعر را مدنظر داشتیم که با مشورت جناب باباچاهی، به همین نام‌هایی رسیدیم که هم‌اکنون در فیلم حاضرند.

او افزود: قرار است این فیلم به زودی در یکی از مراکز فرهنگی ـ هنری شهر تهران به نمایش عمومی درآید. این اکران منوط به همراهی دوستان در این نهادها و نیز دریافت مجوز اکران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

كارگردان «این قیافه‌ی مشکوک» دیگر عوامل اصلی فیلم را به این شرح معرفی كرد: تهیه‌کننده: حمیدرضا علیزاده رزازی - وحید علیزاده رزازی، نور و تصویر: ابراهیم اصغری، صدابردار: محمد زمانی ‌عصمتی، و عکس: امیر رنجبران.