پورمقدم در یادداشتی بر این مجموعه نوشته است:« وقتی از رفتن به جایی دردناک می‌گریزید سر از کافه در می‌آورید.این جمله‌ای است که سال‌هاست روی صورت آدم‌هایی که در کافه را باز می‌کنند می‌بینم. از روزهایی که سرحال هستند و روزهایی که بر روال نیستند. روزهایی که گیج شده‌اند و روزهایی که آمده‌اند از موفقیتی حرف بزنند. شب‌هایی که از تنهایی می‌گریزند و زمان را به کافه‌ای شلوغ می‌سپارند.صبح‌هایی که از ازدحام شهر می‌گریزند و به آرامش کافه‌ای می‌روند. بعضی کنار هم نشسته و عده‌ای در کناری می‌ایستند. فنجان‌های قهوه‌ای که خالی می‌شوند و موسیقی که آرام تا پاسی از شب می‌خواند. این حال و هوا تا حدی منحصر به فرد است که نمی‌توان دوباره دیدن و دوباره ثبت کردن آن را نا‌دیده گرفت.»

او در ادامه نوشته است:«اما از آنجا که گمان می‌کنم دوربین عکاسی تنها می‌تواند سطح اشیا و پدیده‌ها را ثبت کند، رنگ‌ها و فرم‌های نقاشی را وسیله‌ای قرار دادم تا بتواند عکس را از لحظه ثبت آن فرا‌تر برد.

آداب کافه نشینی موضوع جالب دیگری بود که مجموعه‌ای از حرکات و رفتار بدنی اشخاصی است که در این مکان حضور دارند. پس با استفاده از دوربین عکاسی و تکنیک استاپ موشن به ثبت این آداب در قالب یک ویدئو پرداخته‌ام.»

علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به غیر از جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار به نشانی میدان ونک، خیابان ونک، خیابان تک جنوبی، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ دیدن كنند.