اولین جشنواره دانشجویی عکس دانشگاه تهران با عنوان «اینجا زیستگاه من، جغرافیای ذهن من» امروز ـ ۲۸ آبان ماه ـ در تالار شهید آوینی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران آغاز به كار كرد.

در مراسم افتتاح این جشنواره دانشجویی، پس از خیر مقدم محمد محمد امینی ـ نماینده‌ی انجمن علمی دانشجویی عکاسی پردیس هنرهای زیبا ـ و قدردانی او از همکاری و همراهی اساتید این رشته در به ثمر نشستن جشنواره، ریاست دانشكده هنرهای تجسمی سخنرانی كرد.

فدوی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره گفت: برپایی هفته‌های عكس و ادامه چنین فعالیت‌هایی برای رشد و ارتقاء دانش زیبایی شناسی و فنی عکاسی لازم است.

کوروش یزدانی ـ نماینده انجمنِ واردکنندگان تجهیزات عکاسی و تصویربرداری ـ نیز در سخنان خود در راستای برپایی نمایشگاه تجهیزات تخصصی عکاسی و فیلمبرداری گفت: باتوجه به وابستگی چشمگیر میان ابزار و عکاس باید در جهت پیشرفت فنی عکاسی قدم برداشت. این در حالی است كه امسال و در حاشیه نخستین دوره این جشنواره دانشجویی عكس،نمایشگاه «دیجیتال» با حضور ده شركت معتبر بین‌المللی در دانشگاه تهران برپا شده است.

به گزارش ایسنا، نخستین نشست تخصصی جشنواره عكس دانشگاه تهران،امروز ـ ۲۸ آبان‌ماه ـ با موضوع

«عکاسی صحنه‌پردازی شده» ساعت ۱۶ در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا با حضور گوهر دشتی، رامیار منوچهرزاده و زانیار بلوری برپا می‌شود.

این جشنواره به مدت پنج روز ادامه دارد و علاقه‌مندان به شرکت در نشست‌ها می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی و یا بروشور جشنواره در پردیس هنرهای زیبا حضور پیدا كنند.