در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های «در محفل كتاب»، دو اثر طنز شهرام شکیبا با حضور این طنزپرداز و علی میرفتاح به عنوان منتقد، در روز دوشنبه (‌٢٣ آبان‌ماه) از ساعت ‌١٦ مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

کتاب «دو تخم مرغ در مه» روایتی از خرید دو تخم مرغ از یک فروشگاه و شامل طنزهای سینمایی شكیباست. او در این كتاب با سوژه‌ی كلی «خریدن دو تخم مرغ از یك مغازه» با فیلم‌سازانی همچون: تهمینه میلانی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی‌كیا، بهرام بیضایی، عباس كیارستمی، مسعود كیمیایی و مسعود ده‌نمكی شوخی كرده است.

كتاب «صفحه‌ی آخر ‌١» نیز طنزهای سیاسی شكیباست كه در روزنامه‌ی خبر منتشر شده است. این مجلد طنزهای ‌١٠/١٢/٨٧ تا ‌‌١٦/٤/٨٨ (چند روز بعد از انتخابات) را دربر می‌گیرد.

سلسله نشست‌های «در محفل كتاب» با همکاری انتشارات نیستان برگزار می‌شود و به صورت هر دو هفته یک بار، تازه‌های دنیای کتاب را با حضور نویسندگان و منتقدان مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

پیش‌تر در این نشست‌ها، کتاب‌های «دشت‌های سوزان»، مجموعه‌ی کتاب کودک «سلام پیش‌دبستانی‌ها» و «رقص بسمل» مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست در زمان یادشده به آدرس بزرگراه آیت‌الله صدر، بلوار قیطریه، بوستان قیطریه، فرهنگسرای ملل مراجعه كنند و یا برای کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره‌ی ‌٢٢٦٧١٧١٨ تماس بگیرند.