اولین نمایشگاه آژانس عکس جام، با عنوان «نگاه کن» با بیش از ۱۰۰ قطعه عکس روز گذشته با حضور هادی سعیدی کیاسری ، معاون هنری و امور بین الملل فرهنگستان هنر ، مسعود ناصری سرپرست موسسه فرهنگی هنری صبا و عکاسان و علاقه مندان در صبا افتتاح شد.

در این نمایشگاه که در قالب ۱۷ مجموعه عکس از ۱۵ عکاس جوان این آژانس برپا شده بود، موضوع عکس ها عمدتا مستند اجتماعی و داستانی است که به صورت مجموعه‌های ۴ تا ۷ تایی و در ابعاد ۱۰۰×۷۰ و ۵۰×۷۵ به نمایش گذاشته شد.

در این نمایشگاه عکس هایی از حمید صادقی، حامد خورشیدی، محمدرضا سلطانی، فرزانه خادمیان، آرزو بیات، حسین بهارلو، منصوره معتمدی، نرگس تنک بریس، حامد کریم‌ زاده، آذین زنجانی، ولی محسنی، وحید قاسمی زرنوشه، فرشید تیغه ساز، سهراب سردشتی، قادر عاقلی به نمایش گذاشته شده است.

عکس های این نمایشگاه شامل مجموعه های «گل مالان»، «گردی است مانده بر رخم از رهگذار عمر»، «تراکتور»، «صید»، «پیست اسکی توچال»، «آغاز یک پایان»، «آب»، «کفتربازی»، «معدن ذغال سنگ»، «پارکور»، «جایی برای بازی»، «چاه ویل» است که عموما عکس های مستند از مناطق مختلف ایران هستند.

علی آقاربیع، مدیر آژانس عکس جام درباره این نمایشگاه گفت: « آژانس عکس جام از مرداد پارسال فعالیتش را آغاز کرده است و این اولین نمایشگاه این آژانس است که در نگارخانه خیال نو موسسه صبا برگزار شده است.»

آقاربیع با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در صبا گفت: « این نمایشگاه را در موسسه صبا به خوبی برپاکردیم و امیدواریم آژانس عکس جام از این به بعد هر ۶ ماه یک بار بتواند یک نمایشگاه پربار و خوب برگزار کند.»

وحید قاسمی زرنوشه، یکی از عکاسانی که مجموعه «گل مالان» را در نمایشگاه دارد، درباره این نمایشگاه گفت: « نمایشگاه عکس جام در موسسه صبا یکی از متفاوت ترین نمایشگاه های عکس نسبت به نمایشگاه های دیگر است که مستند اجتماعی کار می کنند. مجموعه کارهای مستند این نمایشگاه با توجه به موضوعاتی که انتخاب شده اند، نمایشگاه خوبی را رقم زده است. همچنین نوع نگاه متفاوت عکاسان به مقوله های اجتماعی در این نمایشگاه جالب است.»

این نمایشگاه تا ۱۱ خرداد همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به آدرس خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی غربی، خیابان صبا (مظفر)، شماره ۱۲۵ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا