مسابقه بین‌المللی کتاب به همت نهاد کتابخانه‌ها و همکاری خانه کاریکاتور در موضوعات کتاب، کتاب و کتابخانه، من کتاب می‌خوانم، همه کتاب بخوانیم، کتاب خوب بخوانیم، با کتاب بزرگ شویم، آینده از آن کتابخوان‌هاست و کتاب زرد برگزار می‌شود.

ترویج کتابخوانی و مطالعه مفید، جذب مخاطب به کتابخانه به عنوان مناسب‌ترین مکان برای مطالعه و بهترین مرجع برای دریافت اطلاعات و دانستنی‌های مفید، آموزش و هدایت کتابخوان‌ها و عموم مردم به انتخاب و مطالعه کتاب خوب و توجه دادن مخاطب به اثرهای سوء مطالعه کتاب‌های زرد و بی محتوا از جمله اهداف مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری این مسابقه است.

برپایه این گزارش،برای شرکت در این مسابقه ارسال نام، نام خانوادگی، نشانی پستی، نشانی الکترونیکی و تلفن تماس توسط هنرمندان فقط به صورت فایل Word الزامی است. به تمام هنرمندانی که آثارشان به کاتالوگ راه پیدا کند، یک نسخه از آن اهدا خواهد شد.

همچنین آثار ارسالی باید ۲۰۰dpi با طول یا عرض ۱۵۰۰pixel و با فرمت jpg باشد. در عنوان ایمیل ارسالی باید جمله «مربوط به مسابقه کتاب» درج شود.و هر شرکت کننده می‌تواند پنج اثر به پست الکترونیکی info@irancartoon.com ارسال کند.همچنین مهلت ارسال آثار ۱۵شهریورماه سال جاری است.

گفتنی است جایزه نخست این مسابقه بین‌المللی ۲۰۰۰ دلار، لوح تقدیر و تندیس است. به دومین برگزیده ۱۵۰۰ دلار، لوح تقدیر و تندیس و به نفر سوم نیز ۱۰۰۰ دلار، لوح تقدیر و تندیس به همراه پنج لوح تقدیر و تندیس اهدا می‌شود.