آستانه در این نمایشگاه با نام‌گذاری مجموعه با عنوان «برای کستلی» سعی در دور نگاه داشتن منظر بیننده از ساختار راکد «خط - نقاشی» ایرانی دارد و معتقد است: « اساسا به خط در غالب یک تصویر نگاه می‌کنم، بنابراین تفاوتی برایم ندارد که تابلویی از هیروگلیفها بسازم یا شکسته نستعلیق. به همین دلیل خودم را ادامه خوشنویسی ایرانی ندیده و نمی‌بینم.

شامپ - منتقد نشریه «نیشن» نیز درباره این آثار می‌نویسد: «بی شک آستانه را از همین امروز باید یکی از مهمترین هنرمندان پاپ حاشیه خلیج فارس به حساب آورد. او ظرافت کالیگرافی خاورمیانه‌ای را با شوخ طبعی‌های ایندیانا و کالیگرافرهای غربی ترکیب کرده و هنری دو زیست و مستقل از هر دو مبدا آفریده که امکان گفتمانی چند فرهنگی را داراست .»

آیدین آغداشلو نیز در بخشی از مقدمه کاتالوگ این نمایشگاه در گالری هما نوشته است: «علیـرضا آستانه ، در اوج جـوانی و آغاز بـالندگی، تـداوم دهـنده‌ی سربلـند یکی از غریب‌تـرین سنت‌های خوشنویسی گذشتـه ایران است. از همین روست که سخت شـادمانم که او هست و دارد کـار می‌کند و چـه خوب است که کار می‌کند.بار اولی که دیدمش ، نمونه کارش را نشان داد که باور نکردم می‌تواند کار جوانی در سن و سال او ـ هم سن و سال پسرم تکین ـ باشد. اما بعد ، نمونه‌های دیگر را که دیدم مـهر و تحسین بسـیار و بی‌حـدم را نثارش کـردم ـ که بـا نوشتن همین چند سطر همچنان دارم ادامه‌اش می دهم.»

او در بخش دیگری از این یادداشت آورده است:« خط ناخنی شیوه ایست که هنرمند تنها با فشار ناخن قلم گونه‌اش بر پشت کاغذ لطیف ،نوشته را بر جسته می‌کند و شکل می‌دهد و ظاهر می‌کند. نمونه‌های دیگری هم در گذشته به صورت گل‌ها و پرنده‌ها و عشاق و بناها و منظره‌ها پدید می‌آوردند و نکته‌ی جالب در این است که در لحظه اول،اثر به درستی دیده نمی‌شود تا نور، از زاویه خاصی به آن تابیده شود و آنگاه است که نوشته یا تصویر ظاهر می‌شود.

این سنت،در یکصد سال گذشته یکسره فراموش شد و تنها انگشت شماری از هنرمندان معاصر دوباره به آن توجه کردند و جانی تازه به کالبدش دمیدند.»

آغداشلو معتقد است:« علیرضا آستانه به عنوان یک خوشنویس چیره دست و قابل از این گروه معدود است و توجه و رجوع او به خط ناخنی تنها به خاطر نمایش مهارت و قدرت فنی فوق العاده‌اش نیست، چون در عین حال به ترکیب‌های تازه و بسیار متفاوت نیز توجه نشان می‌دهد و در کنار سطرها و قطعه‌های نستعلیق ـ و حتی بیشتر ـ به ترکیب‌های قلم شکسته نستعلیق می‌پردازد و نمونه‌هایی از ترکیب‌های استادانه و بسیار پیچیده را خلق می‌کند. از این نوع ، می‌توان به ترکیب‌هایی برگرفته از سیاه مشق‌ها اشاره کرد که در نوع خود ، مخصوصاً در شکسته نستعلیق نویسی‌هایش ، شیوا و پر قوت و لطیف از کار در آمده‌اند.

با پدید آمدن این نسل جوان مشتاق و کوشا و هنرمند ، امید به تداوم هنرهای سنتی فزونی می‌گیرد و تماشای آنچه که بر روش‌های گذشته می‌افزایند و چشم‌اندازهای تازه ترسیم می‌کنند، دلپذیر و نیروبخش می‌شود.»

مجموعه آثار علیرضا آستانه در مجموعه‌های مختلفی در تهران ، لندن ، ژنو و ابوظبی نگهداری می‌شود و تازه‌ترین آثار او نیز از ۱۶ تا ۲۷ اردیبهشت در گالری هما به نشانی ولیعصر،بین ظفر و نیایش ،كوچه بابك بهرامی،شماره ۵۸،واحد یك،(مراجعه از در پاركینگ) برپاست.

علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن كنند. گالری «هما» روز ۱۷ اردیبهشت تعطیل است.