به ادعای دانشمندان اروپایی تا یك سال دیگر می‌توان شاهد ورود گوشت چرخ‌كرده آزمایشگاهی به بازار بود.

به اعتقاد دانشمندان، گوشت آزمایشگاهی كه از سلول‌های بنیادی به وجود آمده، می‌تواند راه را برای خوردن گوشت بدون كشتن حیوانات هموار كند.

محققان هلندی پیش‌بینی كرده‌اند كه در چند دهه آینده، جمعیت جهان با چنان سرعتی رشد خواهد كرد كه دیگر حیوانی برای خوردن پیدا نخواهد شد.

در نتیجه به گفته این محققان در آن زمان استفاده از گوشت مرغ و بره آزمایشگاهی امری رایج خواهد شد.

دانشمندان در حال حاضر در حال تولید یك نوع گوشت هستند كه از ۱۰ هزار سلول بنیادی گاو كه با نگهداری در آزمایشگاه به میزان میلیاردها بار افزایش یافته‌اند، به وجود آمده است.

روش تولید این محصول كه «گوشت درون شیشه» نامیده شده به این صورت است كه

در ابتدا یك نمونه سلولی از یك گاو سالم گرفته شده، سپس ۱۰ هزار سلول بنیادی از آن استخراج شده و در آزمایشگاه نگهداری می‌شوند. در این مدت این سلول‌ها در شرایط آزمایشگاهی در یك ظرف شیشه‌یی رشد كرده و افزایش می‌یابند. در آخر سلولهای جوان ماهیچه در یك چارچوب رشد كرده كه با ایجاد فشار در میان آنها، منجر به حجمی شدن سلولها می‌شود. در اینجاست كه این الیاف گوشتی چرخ شده و به شكل گوشت همبرگری در می‌آیند.

مارك پست، استاد فیزیلوژی دانشگاه ماساچوست در هلند و یكی از طراحان این برنامه اظهار كرد: در دهه‌های آینده دیگر نمی‌توان بر احشام زنده برای ادامه بقا حساب كرد. گوشت آزمایشگاهی تنها انتخاب انسان برای آن زمان خواهد بود.

پست همچنین اظهار كرد: ما در حال تلاش برای اثبات ساخت محصولات این چنینی در جهان هستیم و در حال حاضر تنها نیاز ما یك داوطلب برای امتحان آن است!

وی در گفت‌وگوی خود با مجله ساینس آمریكن، زمان ورود به بازار این محصول را در ۱۲ ماه آینده پیش‌بینی كرد.

در سال ۲۰۰۹ نیز دانشمندانی از همین دانشگاه توانستند نوارهایی از گوشت خوك را با استفاده از شیوه‌ای مشابه پرورش بدهند. به زعم این دانشمندان، این محصول از طعم مطبوعی برخوردار نبوده و رنگ آن خاكستری با بافتی شبیه كالاماری بود. همچنین فیله ماهی نیز در آزمایشگاه نیویورك با استفاده از سلولهای بافت ماهیچه ماهی‌قرمز پرورش یافته است.

حتی اگر نتایج اولیه از طعمی كاملا مشابه گوشت واقعی برخوردار نباشد، دانشمندان متقاعد شده‌اند كه مردم به زودی به آن خو خواهند گرفت، مخصوصا اگر شانس دیگری نداشته باشند.

هلند در حال حاضر تولید گوشت مصنوعی را در جهان رهبری كرده و دولت این كشور ۱.۵ میلیون یورو را به این تحقیقات اختصاص داده‌ است. به عقیده دانشمندان حاضر در این تحقیقات، همبرگر داخل لوله، تنها در اولین مرحله انقلاب مواد غذایی قرار داشته و ممكن است بتواند درآینده پاسخی را برای این مشكل ارائه بدهد.

محققان دانشگاه اوتریچت محاسبه كرده‌اند كه یك گروه ده‌تایی سلول بنیادی می‌تواند طی دو ماه ۵۰ هزار تن گوشت تولید كند.

همچنین یك پژوهش دانشگاه آكسفورد دریافته كه این فرآیند از ۳۵ تا ۶۰ درصد انرژی كمتر استفاده كرده و ۹۸ درصد زمین كمتری را اشغال خواهد كرد. همچنین طبق این تحقیقات، میزان انتشار گاز گلخانه‌یی ۸۰ تا ۹۵ درصد از شیوه‌های مرسوم كمتر خواهد بود.