تولید مقاله و اجرای طرح‌های پژوهشی در مراکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال گذشته ۴۴ درصد رشد یافته است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر محمد رمضانی، رییس مرکز تحقیقات علوم دارویی پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این‌که در سال ۸۸، ۱۹ طرح پژوهشی اجرا و ۲۹ مقاله ISI در این مرکز به چاپ رسید، اظهار كرد: در سال ۸۹ با تلاش محققان و پژوهشگران فعال این مرکز این میزان به ۴۲ مقاله ISI و ۳۴ طرح پژوهشی افزایش یافت.

وی با بیان این‌که بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان امتیاز این مرکز از ۱۸۲۰ امتیاز در سال ۸۸ به دو هزار و ۳۷۰ امتیاز افزایش یافته است، افزود: بر این اساس این مرکز همچون سال‌های گذشته موفق به کسب مقام نخست در بین مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد.

رمضانی خاطرنشان كرد: مرکز تحقیقات علوم دارویی از سال ۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده است و با دارا بودن ۱۱ عضو هیات علمی، یک عضو هیات علمی تمام وقت، سه داروساز و دو کارشناس در بخش‌های گیاهان دارویی، فارماسیوتیکس، آنالیز، سم شناسی و تراتولوژی، فارماکودینامی تا کنون موفق به کسب افتخارات متعددی شده است.

استاد گروه بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد کسب مقام مرکز تحقیقات برتر در جشنواره رازی، کسب رتبه‌های برتر پنج نفر از اعضای هیات علمی مرکز در جشنواره رازی و دیگر جشنواره‌ها را از جمله موفقیت‌های این مرکز برشمرد.

رمضانی بررسی اثرات مختلف زعفران از جمله افزایش حافظه، شادی‌آوری، آنالیز سموم گیاهی، خالص سازی کروسین، تهیه لنزهای دارو رسان چشمی، تولید بای سنسور برای تشخیص دارو در خون و ادرار، ساخت و تست حامل‌های ژن رسانی را از جمله طرح‌های اجرایی و یا در دست اجرا در این مرکز برشمرد.

وی از اعطای مجوز جذب سه عضو هیات علمی و شش دانشجوی دکترای پژوهشی در سال جاری خبر داد و گفت: با افزوده شدن این تعداد فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی مرکز سرعت بیشتری می‌گیرد.