مسوول واحد هنرهای تجمسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: در این سلسله نشست ها كه دوره تازه ای از فعالیت خانه عكاسان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به حساب می آید به صورت تخصصی به مباحث هنر عكاسی پرداخته می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید اسماعیل موسوی در آغاز این نشست ها افزود: هنر عكاسی به عنوان یك هنر فراگیر محسوب می شود و باید هنرمندان عكاس بتوانند در ارائه آثار خود استانداردهای این هنر را كسب كنند.

به گفته وی، مجموعه بانك عكس خانه هنرمندان چهارمحال و بختیاری فرصت بسیار خوبی برای ارائه و معرفی آثار هنرمندان عكاس این استان است تا ارتباط دو سویه بین هنرمندان عكاس و مخاطب از این طریق برقرار شود.

وی گفت: در این نشست ها مفاهیم سبك شناسی عكاسی، تكنیك در هنر عكاسی، بررسی ژانر های عكاسی از جمله عكاسی خبری، ورزشی، مستند اجتماعی، فتوگرافی، عكاسی طبیعت، چیدمان، آتلیه، عكاسی پزشكی، چهره (پرتره) و بازخوانی پرونده مووسسه های جهانی عكس ارائه خواهد شد.

به گفته وی، سلسله نشست های خانه عكاسان چهارمحال و بختیاری در دوره جدید روزهای چهارشنبه هر هفته در خانه هنرمندان شهركرد با حضور عكاسان برگزار می شود و زمینه لازم برای حضور همه علاقه مندان به هنر عكاسی و عكاسان تازه كار نیز فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در حال حاضر بیش از ۳۰۰ عكاس در چهارمحال و بختیاری به صورت مستمر به هنر عكاسی می پردازند كه برخی از این عكاسان نیز مدارج عالی تحصیلی در مقطع كارشناسی ارشد عكاسی را نیز اخذ كرده اند.

امین بسیم