در مراسم افتتاح نمایشگاه عكاسان ایرانی مقامات رسمی کشور قرقیزستان، ازجمله وزیر فرهنگ کشور قرقیزستان و سفرای کشور‌های مختلف حضور خواهند داشت.

این گروه عكاسی ابتدا قصد داشت این نمایشگاه را مختص اعضای گروه عكس فوكوس برگزار كند اما با استقبال عكاسان این نمایشگاه را برای تمامی عكاسان ایرانی برگزار می كند. طی فراخوانی كه از سوی گروه عكس فوكوس عنوان شده كه همه عكاسان با موضوع آزاد به جز موضوع سیاسی می توانند آثار خود را ارسال كنند. همچنین عكس‌هایی كه هنر عكاسی یا فرهنگ و جغرافیای ایران را نمایش می دهد در اولیت قرار دارند.

عكاسان می توانند هرگونه دستکاری در عکس، اعم از دستکاری و پردازش کامپیوتری تا تکنیک‌های سنتی عکاسی استفاده كنند و مطابق قوانین فدراسیون جهانی عکاسی، هر عکاس می‌تواند حداکثر با یك تا چهار عکس در این نمایشگاه شرکت کند.

بنابر اعلام گروه عکس فوکوس‏، هزینه شرکت یک عکس اضافه برای ده نفر از شرکت کنندگان را به عنوان جایزه، پرداخت خواهد کرد. برای اعضای این گروه این هزینه‌ها از طرف گروه پرداخت می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند آثار خود را تا ۲۰ بهمن ماه به نشانی iranfiap@gmail. com ارسال كنند. هر شركت كننده ۱۲ عکس در اندازه بزرگ‌ترین ضلع عکس ۴۰۰ پیکسل به ایمیل، به همراه فرم شرکت در نمایشگاه را ایمیل كند. كلیه عکس‌ها توسط علی سامعی، نماینده فدراسیون جهانی عکاسی در ایران و مدیر کلوپ گروه عکس فوکوس، انتخاب می‌شوند.

نمونه عکس‌های حاضر در نمایشگاه به همراه اسامی عکاسان به عنوان نمونه آثار عکاسان ایرانی برای دفتر مرکزی فیاپ در پاریس ارسال خواهد شد تا در آرشیو فیاپ قرار گیرند.

از آنجا که هزینه ارسال عکس‌ها از ایران بسیار بالا بوده و زمان زیادی هم می‌برد، عکس‌ها در قرقیزستان چاپ شده و قاب گرفته می‌شوند.

برگزاركنندگان این نمایشگاه ضمن تاكید بر ارسال آثاری که از طریق Email فرستاده نشده باشند معذورند، اعلام كرد كه علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر با ایمیل iranfiap@gmail.com پرسش‌های خود را مطرح كنند.