عکس‌های کیامرز مرادی با عنوان « لطفا به گیرنده‌های خود دست نزنید» این روزها در نگارخانه «آریا»به نمایش درآمده است.

گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این عكاس در یادداشتی درباره مجموعه اخیر خود نوشته است:« کودکی من در گیرودار دوجنگ گذشت، جنگی واقعی و جنگی برصفحه تلویزیون.

نخست جنگ هشت ساله ایران وعراق؛ من در شهری کوچک در جنوب غربی ایران شاهد کوچک رویداهای تلخ و بزرگ آن بودم و دیگر تصویرهایی از جنگ دوم درقالب فیلم‌هایی بر صفحه تلویزیون بود.

در آن سالها فیلم‌هایی درباره این جنگ غالبا به صورت سیاه و سفید که گه‌گاه آثار قابل توجهی در میان آنها بود از تلویزیون پخش می‌شد، بیشتر با زیرنویسی تکراری و سمج؛(لطفا به گیرنده‌های خود دست نزنید! فیلم به طریقه سیاه و سفید پخش می‌شود.)

در ذهن من گویی این دو رویداد عظیم همزمان اتفاق می‌افتادند و در طنزی تاریخی با رویدادها و شخصیت‌هایی مشابه.

در جهان کودکی من این دو نقطه خیلی زود با خلق نقطه سوم به مثلثی از جنگ بدل شد؛ اسباب بازی‌های من تندیسک‌هایی بودند از سربازانی ناشناس که در جنگی نامعلوم و در سرزمینی ناشناخته بر سر موضوعی نامشخص، نبرد می‌کردند و من با شادی کودکانه خشونتی معصومانه را تجربه می‌کردم.

کشتار و دریدن همچنان ادامه دارد. لطفاٌ به هیچکدام از گیرنده‌های خود دست نزنید!»

او در ادامه آورده است:« پس از شروع عکاسی این مجموعه، با آثار دیوید لوینتال David Levinthal برخورد کردم و این موضوع انگیزه بیشتری برای ادامه کار و برداشت شخصی از داستانی مشترک به من داد».

بر اساس این خبر، نمایشگاه عكس‌های مرادی تا روز یکدشنبه - ۳ بهمن‌ماه - برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند به غیر از روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن كنند.