معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از تخفیف ۴۰ درصدی بهای برق برای مشترکان مناطق گرمسیر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا،غلامرضا خوش خلق با بیان آنکه با آغاز اجرای مرحله نخست قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، بهای هر کیلووات ساعت برق مناطق گرمسیر در دوره گرما ۱۴۰ ریال تعیین شده است، افزود: بهای برق این مناطق در سه ماهه پایانی سال جاری نیز با ۴۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

وی متوسط قیمت مصارف خانگی برق را با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها ۴۵۰ ریال اعلام کرد و گفت: هم اکنون حدود ۷۰ درصد مشترکان برق کشور در اندازه الگوی مصرف (ماهانه ۲۰۰ کیلووات ساعت) یا کمتر برق مصرف می‌کنند که بر این اساس، با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها افزایش قیمتی کمتر از ۴۰ هزار ریال متوجه این مشترکان خواهد شد.

به گفته وی، در تدوین بسته برق برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به گونه‌ای عمل شده است که آثار مثبت اجرای آن متوجه همه شود.

خوش خلق با بیان آنکه پیش از اجرای این قانون و از سال ۸۳ تعرفه برق ثابت مانده بود، گفت: این در حالی است که تجهیزات مورد نیاز صنعت برق همه ساله با افزایش قیمت مواجه می‌شد.

وی ادامه داد: پایین بودن تعرفه برق موجب شده است تا کمتر از یک درصد هزینه‌های خانوار به مصرف برق اختصاص یابد و این در حالی است که برق از نیازهای اساسی زندگی در حال حاضر است.