گالری «مهروا» از روز گذشته - دهم دی‌ماه - میزبان نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «شب‌های تهران» شد.

در این مجموعه عكس‌هایی از مهروا آروین، کورش ادیم، حمید جانی پور، جاوید رمضانی، بابک زیرک، علی رئیس شقاقی، امین طلاچیان، کامران عدل، نغمه قاسملو، بابک کاظمی و مهدی وثوق‌نیا به نمایش درآمده و تا بیست و دوم دی از ساعت ۱۷ تا ۲۱ به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان آبان جنوبی، (شهید عضدی) شماره ۳۸ میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه عکس‌های «عرفان غیاثی» نیز این روزها در نگارخانه هنر برپاست.

این نمایشگاه امروز- یازدهم دی‌ماه- با عنوان «صرفا فرم» افتتاح می‌شود.

او در این نمایشگاه ۱۴ عکس در اندازه‌های ۵۰×۷۵ و یک عکس پاناروما با نگاه فرم گرایانه به طبیعت و اشیا به نمایش گذاشته می‌گذارد.

عرفان غیاثی ۲۱ سال دارد و دانشجوی رشته کارگردانی سینما در دانشکده‌ی سینما تئاتر است و این اولین نمایشگاه انفرادی اوست.

این نمایشگاه به مدت یک هفته از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی نگارخانه هنر، تهران، خیابان انقلاب، روبروی پارک دانشجو، خیابان بالاور، بن بست دوم ادامه دارد.

نگارخانه فرهنگسرای شفق نیز امروز نمایشگاه گروهی عکس را میزبانی می‌كند.

در این مجموعه عزیز عباسی، شاهین غفاری، آرش کریمی، آرش نصیری و محمدامین صاحب‌پور عكس‌ها خود را با عنوان «چشم انداز» و با موضوع طبیعت ارائه خواهند كرد .

عکاسان حاضر در نمایشگاه در دعوتنامه خود نوشته‌اند: «در هفته‌های اولیه زمستان گرد هم می‌آییم تا آنچه را در ذهن خود داشته‌ایم به اشتراک بگذاریم و همه از گرمای موجود در زیبایی طبیعت لذت ببریم و سرمای زمستان را فراموش کنیم و با هم بودنمان را در اولین روز سال میلادی ۲۰۱۱ و میلاد مسیح (ع) جشن بگیریم و به شادی و سرور بنشینیم.»

این نمایشگاه از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۴ میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه تا پنجشنبه شانزدهم دی به نشانی خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، خیابان ۲۱ بوستان شفق، گالری شفق ادامه دارد.

یدالله ولی‌زاده نیز مجموعه‌ای از عكس‌های تبلیغاتی خود را در گالری «آریا» به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه عکس‌های تبلیغاتی یدالله ولی زاده با عنوان «ویرایش نگاه» جمعه دهم دی ۸۹ در گالری آریا افتتاح شد.

او در توضیح نمایشگاه آورده است: «ویرایش در لغت به معنی زینت دادن و کاستن و کم کردن چیزی به جهت زیبایی بخشیدن به آن است به همین جهت در این نمایشگاه سعی شده که با تغییر زاویه دوربین و کم و زیاد کردن المان‌های تصویری مفهوم متفاوتی را از عکس در راستای کاربردی تر کردن آن القا کرد.»

ولی‌زاده در این نمایشگاه ۱۸ عکس ۱۰۰×۷۰ و دو عکس ۱۰۰×۱۵۰ رنگی به نمایش می‌گذارد.

همزمان با برپایی نمایشگاه نیز کارگاه بررسی عکس‌ها و پشت صحنه آن در ساعت ۱۷ چهارشنبه پانزدهم دی در گالری آریا برگزار می‌شود.

یدالله ولی‌زاده فارغ التحصیل رشته عکاسی است و از سال ۱۳۶۸ تا کنون به صورت حرفه‌ای عکاسی را دنبال کرده و در چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی داخلی وخارجی شرکت داشته است.او هم اکنون رئیس هیات مدیره انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی است.

نمایشگاه آثار او تا ۲۰ دی‌ماه ۸۹ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به استثنای روزهای تعطیل به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه دکتر بهشتی، کوچه زرین، پلاک ۱۰ برپاست.

موزه عکسخانه شهر نیز نمایشگاهی گروهی از عكس را میزبانی می‌كند.

یکصد و چهل و هفتمین نمایشگاه موزه عکسخانه شهر با عنوان «رنگ بازار» ۳۰ عکس رنگی از شهره گل آزاد و امید عالیانی را به نمایش می‌گذارد.

این دو عکاس درباره نمایشگاهشان می‌گویند: «نزدیک به نوروز ۸۹ بساطی‌های جمعه بازار تهران بهترین نمونه‌های خود را رو کردند. چشم دوربین‌ها سیر نمی‌شد از این همه رنگ و فرم‌های دلنشین که حاصل پردازش ذهن زن روستایی از طبیعت است. او که بکارگیری مطلوب عناصر بصری را بی‌واسطه و از خود طبیعت آموخته است. دوربین ما نقاشانه به دنبال ثبت جالب‌ترین فرم‌ها و دلپذیری همنشینی رنگ‌ها بود . البته تا جایی که ازدحام بازار و بد قلقی بساطی‌ها اجازه می‌داد. تنوع زیاد رنگ‌ها باعث شلوغی نبود گویی کنار شقایق‌های خود رو لاله‌های رنگی روییده باشند. به مهمانی رنگ‌ها خوش آمدید.»

این نمایشگاه نیز تا ۲۸ دی‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و جمعه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۶ به نشانی میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، نبش میدان بهار شیراز میزبان علاقه‌مندان است.