احسان قائم مقامی، استاد بزرگ کشورمان رقابت سیمولتانه خود با ۶۰۴ شطرنجباز را که بیش از ۲۴ ساعت به طول انجامید با کسب ۵۹۰ پیروزی به پایان رساند.

مسابقه سیمولتانه احسان قائم مقامی با ۶۰۴ شطرنجباز که از ساعت ۱۰:۳۰ روز گذشته سه شنبه در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شده بود پس از گذشت بیش از ۲۴ ساعت و ثبت رکورد جدیدی توسط وی امروز به پایان رسید.

قائم مقامی در این رقابت با انجام بیش از ۵۵ کیلومتر پیاده روی صاحب ۵۹۰ پیروزی شد. وی همچنین در ۱۶ دیدار به نتیجه تساوی رضایت و نتیجه ۸ دیدار را هم واگذار کرد. بدین ترتیب استاد بزرگ ملی‎پوش شطرنج کشورمان با کسب بیش از ۹۰ درصد امتیازات لازم رکورددار مسابقات سیمولتانه شد تا نامش در کتاب رکوردداران جهان "گینس" ثبت شود.

پیش از این رکورد مسابقات سیمولتانه شطرنج در اختیار "آلیک گرشون" ، شطرنجباز اوکراینی الاصل اسرائیلی بود. وی اواخر ماه میلادی سال گذشته در رقابت با ۵۲۳ شطرنجباز رکورد مسابقات سیمولتانه را که در اختیار مرتضی محجوب بود را شکست. محجوب استاد بزرگ شطرنج کشورمان است که سال گذشته در رقابت با ۵۰۰ شطرنجباز رکورددار مسابقات سیمولتانه شطرنج شد.

از زمان آغاز رقابت احسان قائم مقامی با ۶۰۴ شطرنجباز، نماینده فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) شاهد برگزاری این مسابقه بود. اولین حرکت استاد بزرگ کشورمان در این رقابت توسط علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی انجام شد.

حشمت مهاجرانی، حمیدرضا صدر، فرهاد کاظمی، حمید استیلی و آرش میراسماعیلی از افرادی هستند که از این رقابت بازدید کردند.