مسعود شجاعی طباطبایی، گفت: تاکنون کارتونیست‌های ۳۰ کشور در این جشنواره شرکت کرده‌اند كه كشورهای بلژیك، برزیل، بلغارستان ، كوبا ،صربستان ، چین ، ایتالیا، لهستان ، روسیه ،‌تركیه ، اوكراین و ... از آن جمله هستند و پیش‌بینی می‌كنیم تا پایان مهلت ارسال آثار تعداد آثار به دو برابر برسد.

او با اشاره به كیفیت بالای آثار ارسالی، افزود: جشنواره‌ای که نظم داشته باشد مورد توجه هنرمندان دنیا قرار می‌گیرد و از آنجاکه دوسالانه کاریکاتور همواره در موعد مقرر برقرار شده و سایت خانه کاریکاتور هم در دوسال گذشته بهترین سایت کاریکاتور دنیا معرفی شده است، ما توانستیم اطلاع‌رسانی خوبی برای این بخش در جشنواره هنرهای تجسمی داشته باشیم.

شجاعی طباطبایی عنوان کرد: جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سه دوره گذشته با نظم برگزار شد و به همین دلیل هنرمندان نسبت به شرکت و ارسال آثار انگیزه دارند. انتشار کاتالوگی با کیفیت و داوران خوب هم دلیل دیگر رغبت هنرمندان بین‌المللی در این جشنواره است.

دبیر بخش کاریکاتور درباره نقاط ضعف جشنواره هنرهای تجسمی ابراز کرد: در دوره‌های قبل کاتالوگ با تعویق به چاپ رسید که امیدواریم در این دوره توجه بیشتری شود. اطلاع‌رسانی و ارسال فراخوان هم باید با دقت بیشتری صورت بگیرد.

رئیس خانه کاریکاتور ادامه داد: در رشته کاریکاتور به دلیل فعالیت مستمر سایت خانه کاریکاتور، اطلاع‌رسانی به سهولت امکان پذیر شد، اما در رشته‌های دیگر ارسال فراخوان و ارتباط با هنرمندان کمی دیر اتفاق افتاد.

شجاعی طباطبایی با تاکید بر فعالیت مستمر دبیرخانه جشنواره در طول سال گفت: دبیرخانه در طول سال باید فعال و پاسخگو باشد. درعین حال برای هر رشته باید متخصصانی در دبیرخانه باشند تا بتوانند نیازهای مراجعان را پاسخ دهند.

چهارمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، عكاسی، تصویرسازی، كاریكاتور، پوستر، سفال و سرامیك، مجسمه‌سازی، فیلم‌های تجسمی و همایش ۱۰ بهمن تا ۱۴ اسفندماه برگزار می‌شود.