رئیس مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم استان کرمانشاه از دست یافتن محققان این مرکز به رقم جدیدی از گندم دیم خبر داد که علاوه بر داشتن عملکرد بالا، کیفیت مناسبی نیز دارد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر سید سعید پورداد در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با بیان این‌که این رقم گندم به نام «ریژاو» نامگذاری شده است، اظهار كرد: دست یافتن به این رقم حاصل ۱۲ سال کار محققان این مرکز است.

وی با اشاره به برخی مشخصه‌های این رقم گندم، داشتن ۱۲.۵ درصد پروتئین، قرار داشتن مابقی شاخص‌های آن در حد استاندارد، مقاومت به خشکی و عملکرد بالا را از جمله مشخصه‌های این رقم گندم دیم عنوان کرد.

پورداد خاطرنشان كرد: این رقم از گندم دیم از استانداردهای لازم برای تولید آرد و پخت نان نیز برخوردار است و کشت آن کمک شایانی به ارتقای کیفیت نان خواهد کرد.

وی با بیان این‌که میزان پروتئین این رقم گندم از رقم «سرداری» که هم اکنون در استان کرمانشاه کشت می‌شود، ۲.۵ درصد بیشتر است، گفت: اگر سرانه مصرف نان در استان کرمانشاه را ۱۴۰ کیلوگرم در نظر بگیریم، کشت این رقم به مثابه این است که به هر نفر در ماه یک کیلوگرم گوشت با پروتئین ۲۵ درصد بدهیم؛ بنابراین تأثیر بسیاری در بهبود تغذیه افراد خواهد داشت.

پورداد گفت: برای حذف رقم «سرداری» که هم اکنون در اراضی دیم استان کرمانشاه کشت می‌شود و جایگزینی آن با رقم «ریژاو» به ۷۰ هزار تن بذر نیاز است که در صورت حمایت می‌توانیم در یک برنامه پنج ساله به این میزان تولید بذر دست یابیم.

وی اعتبار مورد نیاز برای تامین این میزان بذر رقم «ریژاو» را ۳۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.