امیرحسین بزرگ‌زادگان معتقد است: عكاسی طنز، نوعی عكاسی اجتماعی است كه جرات زیادی می‌خواهد.

این هنرمند عكاس در ارزیابی‌ خود از وجود طنز در گونه‌های عكاسی گفت: یكی از عناصر تشكیل دهنده‌ی عكس محتوا است. محتوایی كه در دایره‌ی تركیب بندی عكس می‌تواند بی‌نهایت باشد و در این گستره‌ی بی‌نهایت می‌توانیم بخشی را نیز به عكاس طنز اختصاص دهیم.

او ادامه داد: عكاسی طنز می‌تواند عكاسی از كمدین‌ها یا سوژه‌های خنده‌دار و ناب باشد‌ كه باعث خندیدن مخاطبان شود.

به اعتقاد این عكاس، عكاسی طنز یكی از شاخه‌های عكاسی اجتماعی است.

وی با بیان این كه عكاسی طنز واژه‌ای نیست كه در دنیا رایج باشد، در عین حال گفت: به دلیل گستردگی رشته‌ی عكاسی و بی‌نهایت بودن، می‌تواند اتفاقات مختلفی را در بر بگیرد.

بزرگ‌زادگان در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان كرد: در كلاس‌های عكاسی حوزه‌های متفاوتی از جمله اصول عكاس خبری،‌ اجتماعی ،‌پرتره و ... به هنرجویان آموزش داده می‌شود و هیچ واحدی به نام عكاسی طنز وجود ندارد.

این عكاس با اشاره به مقوله‌ی عكاسی طنز گفت: عكاس‌های خبری كه در جامعه حضور مستمر دارند ممكن است به صورت اتفاقی چنین عكس‌هایی را خلق كند، اما هیچ كس با انگیزه‌ی عكاسی طنز در خیابان قدم نمی‌زند تا سوژه‌های عجیب ببیند و از آن عكاسی كند.

بزرگ‌زادگان تاكید كرد: عكاسی طنز بی‌اهمیت نیست و می‌توان آن را در قالب فستیوال و جشنواره در جامعه مطرح كرد.

وی با بیان این كه عكاسی طنز با شكار لحظه‌ها شكل می‌گیرد، ادامه داد: امروز بیشتر تلفن‌های همراه دارای دوربین هستند و همه‌ی مردم می‌توانند با دوربین‌های كوچك و بزرگ با چنین رویكردی، عكاسی كنند به شرطی كه عكاسی محدود نباشد و در ویترین باقی نماند.

این عكاس در پایان پیشنهاد برگزاری جشنواره‌ای با موضوع «عكاسی طنز» را ارائه داد و گفت: در این جشنواره می‌توان به بهترین و ناب‌ترین سوژه‌ها جایزه داد و در عین حال باید توجه داشت كه سوژه‌ها ساختگی نباشند. چرا كه برخلاف قوانین خیلی وقت‌ها اتفاق می‌افتد كه استفاده از نرم افزارهای مختلف در پردازش عكس‌ها دخیل می‌شوند.