در این نمایشگاه که با رایزنی‌های سفارت ترکیه و ایران برپا شده، ۵۰ اثر از هنرمندان کاریکاتوریست منتخب جهان با موضوع «مهاجرت» به نمایش گذاشته می‌شود.

خانه کاریکــاتور ایران نمایشـــگاه بین‌المللی کاریکاتور و کارتون را با ارائه آثار هنرمندان بین‌المللی برگزار می‌کند.

در این نمایشگاه که با رایزنی‌های سفارت ترکیه و ایران برپا شده، ۵۰ اثر از هنرمندان کاریکاتوریست منتخب جهان با موضوع «مهاجرت» به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه روز ۲۷ فروردین افتتاح می‌شود.

بنابراین گزارش، اردوگان کارایل دبیر جشنواره «دن کیشوت» و اعضای سفارت ترکیه نیز در افتتاح این نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین رویکرد این نمایشگاه، به نمایش گذاشتن نسخه اصلی این آثار است.

این نمایشگاه روز شنبه ۲۷ فروردین‌ماه جاری ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۸ فروردین تا ۴ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل نبی غربی، بعد از میدان کتابی، شماره ۴۴ مراجعه کنند.

گفتنی است، جشنواره بین‌المللی کارتون «دن کیشوت» در سال ۲۰۰۷ در کشور ترکیه برگزار شد و از آنجا که ایران یکی از کشورهای صاحب نام در عرصه کارتون و کاریکاتور دنیاست آثاری از هنرمندان کشورمان نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

در این مسابقه ۳۱۵ کارتونیست با ۸۶۵ اثر با موضوع «مهاجرت» از ۶۰ کشور دنیا شرکت کرده بودند که کارلوس بریتو از فرانسه برنده جایزه بزرگ شد و مسعود ضیایی از ایران و ناجی بناجی از مراکش مشترکاً جایزه دوم و بوراک ارجین از ترکیه جایزه سوم را به خود اختصاص دادند.