این بازیگر اسپانیایی که جوایز متعددی همچون اسکار، بفتا و... را در کارنامه بازیگری خود دارد، به عنوان ایفاگر اصلی فیلم "برج تاریک" نقش‌آفرینی خواهد کرد.

"خاویر باردم" از موفق‌ترین بازیگران غیرآمریکایی دهه اخیر نقش اصلی فیلم "برج تاریک" برگرفته از رمان استفان کینگ را بر عهده گرفت.

"برج تاریک" رمانی در قالب ژانر وحشت از این نویسنده بریتانیایی محسوب می‌شود، که توسط «رومن هاوارد»؛ کارگردان برنده اسکار- بخاطر فیلم "یک ذهن زیبا"- در قالب یک پروژه‌ سینمایی و همچنین سریال تلویزیونی با همین نام ساخته می‌شود.

این بازیگر اسپانیایی که جوایز متعددی همچون اسکار، بفتا و... را در کارنامه بازیگری خود دارد، به عنوان ایفاگر اصلی فیلم، نقش «رونالد دسچین» -که برای نجات بشریت به برج تاریک سفر می‌کند- را بازی می‌کند.

مجموعه کتاب‌های «برج تاریک» داستان هفت‌تیرکشی به نام رولاند است که سفرهای او در سرزمین‌های متروک پس از آخرالزمان برای یافتن برج تاریک را به تصویر می‌کشد.

«هفت‌تیرکش»، «نقاشی درخت»، «سرزمین‌های هرز»، «جادوگر و شیشه»، «گرگ‌های کالا»، «آواز سوزانا» و «برج تاریک» عناوین این آثار محسوب می‌شوند که تاکنون در ۴۰کشور دنیا فروشی ۲۰ میلیون نسخه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.

«خاویر باردم» نیز از جمله موفق‌ترین بازیگران غیر آمریکایی در سال ۲۰۰۷ برای فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورد.

این بازیگر اسپانیایی همچنین جوایزی دیگر از جمله جایزه بهترین بازیگر کن (زیبا)، اسکار، گلدن گلوب و بفتا (جایی برای پیرمرد‌ها نیست)، گلدن گلوب (دریای درون)، جایزه مخاطبان فیلم اروپا (پوست دوم)، چهار جایزه‌ بهترین بازیگر مرد از جوایز گویا، دو جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره‌ ونیز (دریای درون و پیش از آنکه شب برسد) و... را پیش از این در کارنامه خود به ثبت رسانده است.