مشاور وزیر نیرو گفت: در طول ۱۰ سال گذشته، حتی یك مورد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش آب صورت نگرفته و عدم تامین منابع مالی موجب شده تا ۱۰۰ طرح تامین آب در كشور متوقف شود.

رسول زرگر در گفتگو با فارس افزود: حدود ۱۰۰ طرح تامین آب و فاضلاب در كشور آماده اجراست كه به دلیل نبود منابع مالی، این طرح‌ها متوقف شده‌اند.وی ادامه داد: دولت تمام تلاش خود را برای تامین منابع مالی انجام داده است؛ اما به هر حال بودجه‌ كشور دارای محدودیت‌های خاصی است.

زرگر در پاسخ به این سوال كه چرا بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخش آب رغبتی از خود نشان نمی‌دهد، گفت: سرمایه‌گذاری و فاینانس خارجی در بخش آب با محدودیت‌های خاصی مواجه است؛ اما به هر حال بخش خصوصی نیز به دلایل مختلفی از خود رغبتی نشان نمی‌دهد.وی ادامه داد: سال‌هاست كه بحث متنوع‌سازی تامین منابع مالی از طریق فاینانس خارجی و حضور بخش خصوصی مطرح است؛ اما هر كدام به دلایلی از سرمایه‌گذاری در بخش آب امتناع می‌كنند.

مشاور وزیر نیرو تاكید كرد: عدم استقبال بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در بخش آب، ربطی به این دولت یا دولت‌های قبلی ندارد؛ بلكه واقعی نبودن قیمت آب، مالكیت آب و باور فرهنگی مقوله آب موجب شده تا بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه‌گذاری در بخش آب از خود نشان ندهد.