رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند که به برخی از این کاریکاتورها اشاره می شود.

در کاریکاتورهای امروز آشتی فتح و حماس، منازعات خاورمیانه و تشکیل دولت عراق بیشتر مورد توجه رسانه های جهان عرب بوده است.

لطفا آشتی نکنید!

روزنامه الوطن قطر با اشاره به مذاکرات اخیر فتح و حماس در مسئله آشتی ملی فلسطین به مخالفت مثلث شوم صهیونیستی آمریکایی با حل منازعات داخلی در فلسطین اشاره داشته است.

دموکراسی بیچاره!

روزنامه الاتحاد امارات در کاریکاتور روز خود به وضعیت بد دموکراسی در جهان اشاره داشته که شاید لحظه ای هم فرصت بال و پر گرفتن پیدا نکند.

رکورد گینس زده شد

روزنامه الایام بحرین امروز در کاریکاتوری با اشاره به گذشت ۶ ماه از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی در عراق، به رکورد زنی آنها در این مسئله اشاره کرده که همچنان از حل معضل تشکیل دولت بازمانده اند.

نقاشی افتضاح!

روزنامه الدستور با اشاره به چالش پیش آمده در مذاکرات مستقیم در پی تداوم شهرک سازی در فلسطین اشغالی توجه کرده است. بر این اساس، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جای کشیدن پرنده صلح در حال طراحی نقشه یک شهرک جدید است!

چالش های پی در پی

روزنامه فرامنطقه ای الحیات امروز در کاریکاتوری به چالش های خاورمیانه در سومالی، یمن، سودان، عراق و لبنان اشاره کرده است که اکثر این کشورها را در وضعیت بحرانی قرار داده است.

سرعت لاک پشتی اینترنت

روزنامه السفیر لبنان امروز در بخش کاریکاتور روز خود به سرعت پایین اینترنت در کشورهای جهان سوم اشاره کرده است که همچنان به زیرساخت های لازم برای توسعه این فناوری دست نیافته اند.

کفش گمشده القاعده

روزنامه الشرق الاوسط در کاریکاتوری با اشاره به تنش های اخیر در سومالی به حضور القاعده علاوه بر عراق، افغانستان، پاکستان و یمن، در این کشور هم اشاره کرده است.

پیشبرد مذاکرات سازش

روزنامه العرب الیوم اردن با اشاره به نتایج فاجعه بار مذاکرات سازش در پی اقدامات رژیم صهیونیستی، به تلاش طرف فلسطینی برای پیشبرد روند مذاکرات با هر هزینه و هر وضعیتی اشاره داشته است.

زمان صفر مذاکرات

روزنامه المستقبل لبنان در کاریکاتور خود بر پایان مهلت تعلیق شهرک سازی تمرکز کرده است. بر این اساس، با از سرگیری شهرک سازی در فلسطین اشغالی مذاکرات مستقیم هم به شکست نزدیک می شود.

تغییر موضع سیاسی

روزنامه النهار لبنان امروز در کاریکاتوری به تغییر موضع ولید جنبلاط در صحنه سیاسی لبنان اشاره کرده است. بر این اساس وی که در زمانی فرش قرمز را برای دادگاه بین المللی ترور حریری پهن کرده بود در حال جمع کردن فرش است