موزه عكسخانه شهر هم‌زمان با شروع سال تحصیلی و روز جهانی كودك، یكصد و چهل و سومین نمایشگاه عكس خود را با عنوان «دختران سرزمین من» برگزار می‌كند.

این نمایشگاه حاصل سالها كار ساسان مویدی است كه عكس‌هایی از دختران در شرایط مختلف، قومیتها و نژادهای مختلف، نحوه زندگی، تحصیل، اوقات فراغت، كار و تلاش آنهاست.

در معرفی عكس‌های مؤیدی برای این نمایشگاه عنوان شده است: او با كودكان و نوجوانان عشایر در كوچشان همراه ‌شده و از دخترانی كه كودكیشان را با مسوولیت‌های بزرگ شروع می‌كنند و همواره در تلاش برای فردایی دیگر هستند، عكس گرفته است. در كانون اصلاح و تربیت با آنها زندگی كرده و پاكی و صداقت را در چشمانشان دیده و عكاسی كرده است. در زمان جنگ مرگ كودكان را در خواب زیر بمباران‌های هوایی وموشك عكس گرفته و به سوگشان نشسته است. در طول تمامی سالهایی كه عكاسی می‌كند هیچوقت دوربینش از حضور كودكان و نوجوانان غافل نبوده است، گاهی به صورت تك‌عكس و گاه گزارش تصویری...

نمایشگاه عكس دختران سرزمین من شامل ۳۵ قطعه عكس رنگی و سیاه و سفید از دختران ۸ تا ۱۴ سال عشایر و روستایی ایران است كه نگاهشان را دوربین در كسری از ثانیه ثبت كرده است.

این نمایشگاه از ششم تا ۲۶ مهرماه سال جاری از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و جمعه‌ها از ۱۰ تا ۱۶ به نشانی میدان هفت تیر،‌ خیابان بهارشیراز، بوستان بهار شیراز، موزه عكسخانه شهر وابسته به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری میزبان علاقه‌مندان است.