جلسه معرفی نمایشگاه آثار عكاسان مطرح ایرانی در دهه ۴۰ و ۵۰ با حضور آیدین آغداشلو و كتایون ده چمنی در گالری شماره ۶ برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا روز سه‌شنبه ۶ مهرماه جلسه‌ای با حضور آیدین آغداشلو نقاش و منتقد و كتایون ده‌چمنی مدیریت گالری شماره ۶ برگزار می‌شود و در این جلسه علاوه بر معرفی این نمایشگاه كه «تداوم» نام دارد عكاسی در دهه ۴۰ و ۵۰ مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

مینا اكبری مشاور رسانه‌ای این نمایشگاه اعلام كرد: نمایشگاه عكس «تداوم» منتخبی شامل بر ۲۳ عكس از عكاسان ایرانی در سال‌های ۴۰ و ۵۰ است كه در دو بخش برگزار می‌شود. در بخش اول نمایشگاه به نمایش آثار كاوه گلستان، بهمن جلالی، كاوه كاظمی، عباس كیارستمی، نیكول فریدنی، نصرالله كسرائیان، مریم زندی، فخرالدین فخرالدینی، كامران عدل، محمود كلاری و محسن راستانی می‌پردازد. در این بخش روز‌های ۱۲ و ۱۶ و ۱۹ مهرماه به پاسداشت یاد بزرگان عكاسی ایران نیكول فریدنی، بهمن جلالی و كاوه گلستان اختصاص دارد و جلسات نقد و بررسی با حضور منتقدان این عرصه برگزار خواهد شد.

بخش دوم نمایشگاه از ۲۳ مهرماه تا ۳ آبان با نمایش آثاری از سیف‌الله صمدیان، افشین شاهرودی، مرضیه خرسند، رعنا جوادی، هنگامه گلستان، فرهود حقی، بیژن بنی‌احمد، سعید بهروزی، ابراهیم حقیقی، مرتضی پورصمدی، مسعود معصومی، سعید دستوری همچنان فرصت تماشای آثار همه عكاسان حاضر در این نمایشگاه را فراهم می‌كند.

كتایون ده‌چمنی مدیریت گالری شماره ۶ درباره عكس‌های ارائه شده در این نمایشگاه می‌گوید: عكس عكاسانی كه در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ خورشیدی تاریخ هنر عكاسی در ایران را رقم زدند، سندی است بر دو حقیقت. یكی برای درك تاریخ تحول هنر عكاسی در ایران كه در آن سالها به نهضتی اجتماعی – هنری تبدیل شد و هم نشانه‌ای است برای تفسیر كارنامه عكاسانی كه امروز نامشان تشخص عكاسی ایرانی است.

گالری شماره ۶ در خیابان خردمند شمالی . كوچه هیجدهم، پلاك ۶۶. طبقه همكف واقع است