رئیس فدراسیون کشتی گفت: حضور در بازیهایی آسیایی گوانگجو اولویت اصلی کادر فنی و فدراسیون کشتی است.

محمدرضا یزدانی خرم رئیس فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: تیمهای ملی کشتی آزاد و فرنگی از سال گذشته خود را برای دو مسابقه رقابتهای جهانی و بازیهایی آسیایی گوانگجو آماده می کردند.

وی ادامه داد: همانطور که پیش از رقابتهای جهانی اعلام کردم بازیهایی آسیایی گوانگجو از اهمیت بیشتری نسبت به این رقابتها برای ورزش کشور برخوردار بود. البته مسابقات جهانی باعث شد که کشتی گیران کشورمان پیش از حضور در گوانگجو با روبرو شدن با کشتی گیران خوب وطراز اول دنیا برای شرکت دراین مسابقات آماده شوند.

یزدانی خرم تصریح کرد: فرنگی کاران ما در روسیه لیاقت کسب دوباره عنوان نایب قهرمانی جهان را داشتند و آزادکاران ما در نبرد با کشورهایی نظیر روسیه، آذربایجان و چند کشور دیگر که سرمایه گذاری زیادی در این رشته انجام داده اند، از نظر تیمی امتیازهای بدی کسب نکردند اما برخی کشتی گیران ما بهتر می توانستند در میدان مبارزه حاضر شوند. کادر فنی و کشتی گیران ما جوان هستند و باید به آنها این فرصت را داد تا بتوانند در رقابتهای مهم آینده موفق باشند.

وی تاکید کرد: به هرحال کادر فنی به دلیل نداشتن پشتوانه از برخی مهره ها استفاده کرد و مسلما با توجه به شناخت خوبی که از نفرات حاضر در رقابتهای جهانی پیدا کرده است، بهترین ترکیب را برای بازیهایی آسیایی گوانگجوانتخاب کنند.

یزدانی خرم در پایان خاطرنشان کرد: طالب نعمت پور فرنگی کار وزن ۸۴ کیلوگرم نیز بخاطر دفاع از مردم مظلوم فلسطین، از مواجه با حریف رژیم صهیونیستی خود داری کرد، سیاست ما همان موضع‌ نظام است، ما همواره در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم و باز هم بر روی آن تاکید داریم.