مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با اشاره به اینکه یک کشتی گیر در مسابقات جهانی روسیه با دریافت پول از حریف باعث ناکامی مهدی تقوی در رسیدن به مدال شد گفت: ما تیم یازدهم المپیک را تحویل گرفتیم و در مسابقات مسکو به عنوان چهارم رسیدیم.

محسن کاوه با بیان این مطلب افزود: امسال رقابتهای جهانی در سطح بسیار بالایی برگزار شد تیمهای مختلفی در دنیای کشتی با سرمایه گذاری فراوان در این مسابقات شرکت کرده بودند و این نشان داد دنیا سرمایه گذاری عظیمی در رشته کشتی انجام داده است.

وی ادامه داد: ما تیم یازدهم المپیک و هفتم جهان را تحویل گرفتیم. سال گذشته این تیم سوم و امسال چهارم شد بنابراین این ناکامی نیست تیمهای بسیاری نظیر ترکیه، آمریکا، اوکراین و چندین کشور که در دنیای کشتی حرفهای زیادی برای گفتن دارند نتوانستند صاحب جایگاه مناسبی شوند و اگر ما مدال طلایی کسب نکردیم این کشورها نیز مدالی کسب نکردند و در این مهم موفق نبودند.

کاوه تصریح کرد: نتیجه ای که ما کسب کردیم ناکامی نیست اگر ما با بدشانسی روبرو نمی شدیم برخی اتفاقات نامتعارف نمی افتاد و برخی کشتی گیران ما پایین تر از حد انتظار ظاهر نمی شدند حتی می توانستیم در جایگاه دوم جهان قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: وقتی کشتی گیر کوبایی که مهدی تقوی را شکست داد مقابل حریف روس با دریافت پول شکست می خورد و مهدی تقوی که با سخت ترین قرعه روبرو شده بود نتوانست صاحب مدال شود و از دور رقابتها کنار رفت این نامش بدشانسی نیست؟

کاوه اظهار داشت: حسن رحیمی و احسان لشکری کشتی گیران اوزان ۵۵ و ۸۴ کیلوگرم در این مسابقات عملکرد مناسبی نداشتند و نتوانستند انتظارات ما را بر آورد کنند ضمن اینکه فردین معصومی نیز حداقل باید صاحب مدال برنز می شد ولی به دلیل اشتباهات تاکتیکی مقابل کشتی گیر گرجستانی شکست خورد.

وی ادامه داد: در وزن ۹۶ کیلوگرم عرفان امیری کشتی گیر ملی پوش تیم ایران در نخستین تجربه جهانی اش با کسب سه پیروزی و مقام پنجم شایستگی خود را نشان داد و ما را به انتخاب خود مطمئن کرد، ضمن اینکه مراد محمدی در اوج تجربه یک بار دیگر توانمندی های خود را نشان داد و گودرزی نیز با کسب مدال نقره میل خواستن را صرف کرد اما می توانست در دیدار فینال نیز به پیروزی برسد.

کاوه در پایان خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که سطح توقعات از کشتی به جایی رسیده است که همه از ما انتظار کسب جایگاههای بالا را دارند به هرحال بهتر است جایگاه دوسال پیش کشتی را فراموش نکنیم. ما از چند روز آینده برنامه های خود را آغاز می کنیم تا برای بازیهایی آسیایی گوانگجو آماده شویم و با چند تغییر راهی این مسابقات مهم می شویم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.