مربی پیشین ملی کشتی آزاد گفت: معتقدم برای کشتی گیران آزادکار اعزامی به رقابتهای جهانی حاشیه امنیت ایجاد شده بود و این تیم برای حضور در گوانگجو نیاز به تغییرات دارد.

تورج ظفری با بیان این مطلب افزود: هدف ما از بیان این مطالب نقد منصفانه است. به نظر من کادر فنی باید حتما مسابقات انتخابی را برگزار کند. اگر فرض بر این هم باشد که ما کشتی گیری همطراز با نفر برتر این وزن نداشته باشیم کشتی گیری مانند مهدی تقوی باید در مسابقات انتخابی شرکت کند زیرا کشتی گیری که در این رقابتها شرکت نمی کند دیگر انگیزه بالایی برای تمرین کردن ندارد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر به نظر من کادر فنی تورنمنت های مناسبی را برای ملی پوشان انتخاب نکرد به شخصه معتقدم ما باید در تورنمنت های بین المللی شرکت کنیم که روسها حضور داشته باشند زیرا جنگ ما در دنیا با روسها است و تن کشتی گیران ما باید پیش از رقابتهای جهانی به تن نفرات طراز اول بخورد.

ظفری با بیان اینکه تشکیل کمیته علل شکست ها دیگر نخ نما شده است اظهار داشت: آمادگی روانی، قرعه نامناسب، رسیدن زودتر از موعد به اوج آمادگی و مسائل تکنیکی و تاکتیکی از دیگر مسائلی است که می تواند در نتیجه تیم ملی نقش داشته باشد که کادر فنی می تواند با بهره گیری از نظرات دلسوزان و تمامی جامعه کشتی این مشکلات را برطرف کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازیهایی آسیایی گوانگجو نزدیک است و این رقابتها از حیث کسب مدال طلا برای ورزش ایران اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل باید به کادر فنی تیم ملی فرصت داد تا با بهره گیری از یک برنامه تمرینی مناسب، بالا بردن روحیه کشتی گیران، ایجاد چند تغییر در ترکیب تیم و در نظر گرفتن یک برنامه ریکاوری مناسب بهترین تیم راهی آوردگاه گوانگجو شود.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی روسیه با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز با یک پله سقوط نسبت به دوره گذشته چهارم شد.