دارنده‌ی شش مدال كشتی آزاد جهان و المپیك گفت: نتایج مسابقات جهانی مسكو روزهای خوب كشتی ایران بود و در چند سال آینده وضعیت بدتر خواهد شد.

علیرضا حیدری در مورد چهارم شدن كشتی آزاد در مسابقات جهانی، اظهار كرد: این نتیجه طبیعی است و اگر چیزی جز این رخ می داد جای تعجب داشت. چیزی نكاشته‌ایم كه بخواهیم برداشت كنیم.

حیدری به انتقاد از مسوولین ورزش پرداخت و گفت: نمی دانم چقدر باید تحمل كرد و از اتفاق‌هایی كه می‌افتد چرا باید سهل و آسان گذر كنیم. آیا مسوولین ورزشی باید به این جوانان مملكت و بیت‌المال تعهد بیشتری داشته باشند یا این كه به رفاقت‌های مدیریتی؟ آیا فقط باید به رفیق‌هایمان تعهد داشت تا آنها را در پست های مدیریتی شان حفظ كنیم؟ پس جوانان مملكت چه می شوند؟

وی افزود: گله من از سعیدلو و سازمان ورزش است. وقتی جایزه مدال طلای مسابقات جهانی ۳۰ میلیون تومان است اما برای طلای بازی های آسیایی جایزه بیشتری در نظر می گیریم این نشان می دهد كه بیشتر به فكر بقا خودمان هستیم چرا كه پرونده كاری سازمان ورزش در بازی های آسیایی ملاك ارزیابی قرار می گیرد و نگاه ما جهانی نیست. چرا باید جایزه مسابقه ای كه تنها یك قاره در آن شركت می كند از مسابقات جهانی كه پنج قاره در آن حضور دارند بیشتر باشد و در وقع رویداد آسیایی مهم تر از مسابقات جهانی باشد؟

دارنده شش مدال جهان و المپیك هم چنین گفت: من به زور به بازی های آسیایی می رفتم چون تفكرم فقط جهانی و المپیك بود. همواره در بازی های آسیایی هم طلا می گرفتم اما مدال جهانی برایم ارزش بیشتری داشت. متاسفانه قله را اشتباه گرفته ایم و دامنه را هدف قرار داده ایم.

حیدری در پایان گفت: نباید كشتی گیران را سرزنش كرد چرا كه برنامه ریزی اشتباه بوده است. این روزهای خوب كشتی ایران است و اهل فن كه كشتی را می فهمند می دانند چه شكافی در رده های نونهالان و نوجوانان داریم و در ۳- ۴ سال آینده وضیت بدتر از این خواهد شد. برای این كه در یك مسیر جلو رویم باید سیل راه انداخت تا قدرت تخریب و پیشروی داشته باشد اما در حال حاضر یك جوی باریك هستیم كه به زودی متوقف می شود.