محمدحسن محبی گفت: كشتی ایران شایسته چنین باختی در مسابقات جهانی نیست.

سرمربی سابق تیم ملی كشتی آزاد ایران در مورد روی سكو نرفتن تیم كشتی آزاد در مسابقات جهانی، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار كرد: از روزی كه تغییرات در كشتی صورت گرفت اهالی آن بارها اعلام كردند كه این مسیر درستی نیست كه می رویم. كادرفنی و كشتی گیران زحمت خود را كشیده‌اند اما شاید به نوعی نظارت كم است كه كشتی گیران این گونه صدمه می بینند و جلوی برنامه‌ریزی‌های غلط گرفته نمی شود. كشتی ایران شایسته چنین شكستی نیست و سازمان ورزش باید هر رشته را به دست متخصص آن رشته بسپارد.

وی درمورد اظهارات مسوول كشتی مبنی بر این كه "مسابقات جهانی دیداری تداركاتی برای بازی های آسیایی" است، گفت: وقتی مسابقات جهانی برگزار می شود امكان ندارد مامیا شویلی بالای سر روسیه نباشد و یا "یوردانوف" كنار تیم بلغارستان قرار نگیرد. اما مسوول كشتی ایران اصلا به مسابقات جهانی نمی رود. در چنین شرایطی گفت این حرف ها هم دیگر بعید نیست اما نباید اجازه داد كشتی مملكت بیشتر از این لطمه بخورد.

محبی كه در سال ۲۰۰۲ تیمش قهرمان جهان شد، ادامه داد: وقتی عرفان امیری در اولین حضورش در مسابقات جهانی پنجم می شود نشان می دهد كه بحثی در استعداد ایرانی نیست اما وقتی برنامه‌ریزی اشتباه باشد و كشتی گیران را لای پر قو می خوابانیم این نتایج رقم می‌خورد. به اعتقاد من تقوی، گودرزی و معصومی باید هر سه مدال می گرفتند و تیم ایران حداقل دوم دنیا می شد نه این كه جایگاه سال قبل را هم از دست دهیم.